UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Ferdek.Schichau - Pan Arkadiusz Zgliński mamił wszystkich wizją portu feederowego gdańskiego terminala kontenerowego. Pan dyrektor portu w Gdańsku obiecał parkingowi dla TiRów ładunki masowe w ilości do 3,5 mln ton rocznie... Maksymalna ładowność masowca, który mógłby wejść do Elbląga to 100 000 ton. Prosty rachunek wskazuje na fakt, że do Elbląga musiałoby wchodzić przynajmniej 35 jednostek rocznie. Biorąc pod uwagę lokalny ruch barek i małych jednostek turystycznych to rzeka Elbląg ma niewielkie szanse na uniesienie takiego ruchu. Nie mówiąc już o możliwościach wywiezienia tej masy towaru z parkingu dla TiRów...

GłębokaMyśl