A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Będzie taki sam marazm, ludzie nie rozumieją tego i dlatego popierają takich populistów z pisu. Tu potrzeba konkretnych inwestycji przy porcie jak bocznica kolejowa z terminalem intermodalnym i rozbudowę trasy UE do S7.Bez tych dwóch inwestycji ten port nie będzie funkcjonował jako ważny i żadna propaganda IV portu tego nie zmieni.
Prezydent nie chce tu żadnego portu bo tak chce ''stolyca'' z bagien. On jest tu PO to żeby Elbląg wykańczać żeby Elbląg się nie rozwijał i nie był konkurencją dla wiochy z bagien. Już raz był taki likwidator Nowaczyk... teraz ten na koniec za likwidację Elbląga się wziął. Jak najprędzej referendum szkoda naszego czasu... wystarczy już osiem straconych lat.
Póki co realizowana jest koncepcja "innego" rozwoju... ale o tej koncepcji nie wolno informować, bo mieszkańcy miasta mogliby się zdenerwować faktem długoterminowego spuszczania ich podatków do klozetu...
@J..B.. - On tak chce rozwoju portu jak, jak rewitalizacje kolei nadzalewowej.
@Realista1 - Niestety- to są układy i układziki, powiem krótko, gdyby nasze miasto było samodzielnym województwem, ewentualnie w województwie pomorskim, to by była całkiem inna bajka.
"Będzie taki sam marazm, ludzie nie rozumieją tego i dlatego popierają takich populistów z pisu. " Śmiało dorzućmy jeszcze jaki miliard żeby na dwunastym kilometrze wąskiej i płytkiej rzeki przekształcić parking dla TiRów w port morski... Statki z całego świata będą tu zawijać, bo na Tik Toku będzie wyzwanie: ZAWIŃ DO Elbląga !
Prezydent oczywiście chce aby rząd zainwestował w port DO 100 milionów złotych, ale te pieniądze nie mogą zostać wydane na pogłębienie toru wodnego - do czego ustawy zobowiązują rząd bez inwestowania w port. Prościej wyjaśnić już się chyba nie da...
Tylko panstwo jest w stanie zrealiwoac inwestycje i utrzymac dzialanie portu. Dlatego liczace sie porty w Polsce sa panstwowe.
Port samorzadowy to mrzonki. Chyba, ze nasz prezydent ma gdzies zakopane wielkie rezerwy walutowe?
@J..B.. - Cała prawda.
@Ferdek.Schichau - Porty o których mówisz są spółkami akcyjnymi. Dochodowymi przedsiębiorstwami, które napędza import towarów i dóbr. Patrz Gdynia i Gdańsk. Nasz Elbląski "port" skazany jest na niebyt niezależnie jakie pieniądze w niego wpompujesz. Spec-ustawą mogą pozbawić portu Elbląg wywłaszczyć, napisać jakieś banialuki o znaczeniu strategicznym, wyższości kraju nad samorządem itd. Najwyżej NSA cofnie taki patent jeżeli będzie niezgodny z literą prawa.