Mieszkania przy Okólniku

60
15.02.2022
Mieszkania przy Okólniku
(fot. Michał Skroboszewski)
Na terenie między ul. Okólnik a aleją Grunwaldzką rozpoczęły się prace budowlane. Realizuje je deweloper z Ostródy, który uzyskał pozwolenie na budowę w tym miejscu dwóch budynków mieszkalnych ze 145 mieszkaniami.

Kompleks trzech działek o łącznej powierzchni jednego hektara, położonych przy drodze do Gronowa Górnego, władze miasta sprzedały we wrześniu 2019 roku za 1,4 mln złotych. Przetarg wygrała firma PBO "Ekobud" z Ostródy, któraw Elblągu realizuje m.in. budowę osiedla przy ul. Łęczyckiej.

- W listopadzie ubiegłego roku Ekobud uzyskał od prezydenta Elbląga pozwolenie na budowę w tym miejscu dwóch budynków ze 145 mieszkaniami z zagospodarowaniem terenu, parkingami, w tym indywidualnymi garażami podziemnymi - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Mieszkania przy Okólniku
Na tych działkach (zaznaczonych czarną linią) powstanie 145 mieszkań

Niedawno inwestor rozpoczął na działce prace budowlane. Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Ekobud jest zobowiązany zakończyć inwestycję do 31 grudnia 2026 roku. Wysłaliśmy pytania do dewelopera w sprawie dokładnego terminu realizacji budynów jak i ich wizualizacji. Czekamy na odpowiedzi.

Na stronie internetowej Ekobudu nie ma jeszcze informacji o ofercie na sprzedaż mieszkań w tej lokalizacji.

 

Aktualizacja: Otrzymaliśmy właśnie odpowiedzi od dewelopera, który rozpoczął inwestycję na tej działce. - Planujemy wybudować tam dwa budynki mieszkalne (łączna ilość mieszkań 146 - o metrażach od 44 m2 do 80 m2) wraz z indywidualnymi garażami (znajdującymi się w podziemiu - 32 garaże). Realizacja Inwestycji przewidziana jest na okres: I kwartał 2022 do II/III kwartał 2024 r. Budynki będą sześciokondygnacyjne, tj. 1 kondygnacja podziemna (piwnice i garaże) oraz 5 kondygnacji nadziemnych (parte, 1 - 4 piętro). Budynki będą wyposażone w cichobieżne windy; stawiamy na kameralność - stąd na kondygnacji znajdują się wyłącznie 3 mieszkania (1 klatka ma po 4 mieszkania) - informuje Małgorzata Chojnacka-Piróg z Ekobudu w Ostródzie. - Do każdego mieszkania przypisana jest piwnica lokatorska. Architektura budynku nawiązuje do modernistycznego i minimalistycznego trendu, tak aby wpisywać się w zastany krajobraz. Dominującym elementem nadającym charakter i klimat elewacji są ciągi balkonów. Budynki są dostosowane do użytku przez osoby starsze, niepełnosprawne oraz przez rodziców z małymi dziećmi (windy, bezprogowe wejścia główne do budynków, szerokość drzwi głównych). Źródłem ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody jest miejska sieć ciepłownicza. Budynek nie będzie emitował zanieczyszczeń gazowych, co jednocześnie oznacza, iż w całym budynku nie będzie instalacji gazowej - dodaje.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ludzie będa kupować bo mamy brak mieszkań ale hałs da im się we znaki.
(2022.02.15)
Jaki brak mieszkań? wg GUS w Polsce jest więcej mieszkań niż gospodarstw domowych. Przestań czytać artykuły sponsorowane przed developerów bo tam zawsze będzie tylko, tanio już było ceny będą rosły itd.
Bańka już pękła (2022.02.15)
Statystycznie to wiesz każdy ma średnią krajową. Na Dąbrowskiego już jadą z cenami powyżej 7tys metr. Tutaj nie będzie jakoś taniej. Robi się kolorowo.
(2022.02.15)
I tylko się cieszyć, że ten teren będzie zabudowany i czekać na przyłączenie w przyszłości Gronowa Górnego do Elbląga. Może przy okazji władze Elbląga zdecydują się zabudować w końcu teren w środku miasta i też na O, czyli Osiek, oraz zlikwidują Miasteczko Handlowe przy czołgu, które w zasadzie same już sie zlikwidowało tylko zajmuje świetny teren w Centrum, ale na apartamentowiec.
(2022.02.15)
@Bańka już pękła - Rosły będą bo budowlanka idzie w górę z cenami. A, że w tym samym czasie rosną ceny mieszkań już oddanych tylko wartość majątku wzrasta. Nic tylko się cieszyć.
(2022.02.15)
Mój znajomy robi flipy na mieszkaniach, teraz zrobił coś na zasadzie i płacze że zero zainteresowania. Również mówił że jeszcze nigdy tak długo nie sprzedawał. A widziałem, mieszkanie fajnie zrobione. Stopy podskoczą jeszcze kilka razy, minie kilka miesięcy i ceny zaczną spadać.
Bańka już pękła (2022.02.15)
Mieszkania nie dla mieszkańców
Rząd o nas dba (2022.02.15)
@Rząd o nas dba - Bierz pod uwagę że buissnes insider to syf. Na wywiad odnośnie cen nieruchomości zapraszają developerów. A co ci mają mówić. ? W grudniu sprzedaliśmy najmniej od 10 lat, to samo w styczniu, ceny będą spadały ? Gdybym ja był developerem zawsze bym mówił że ceny będą tylko rosły. To proste jak budowa cepa.
Przezorny (2022.02.15)
Oby nie byly to 4 piętrowe kloce. Z drugiej strony nie będzie syfu bo co niektórzy zrobili sobie tam smietnik więc powinno byc czysciej. Kolejna sprawa miasto powinno zająć się otoczeniem. Grunwaldzka od ronda dziurawa a chodnik koslawy do samego gronowa. Ktoś lisal wyżej o przylaczeniu gronowa do Elbląga. Zapomnij, już była próba raz. Nawet nazwy ulic porobili. Oni mają w. .. .Miasto
Art :) (2022.02.15)

info

9  
  4
@Bańka już pękła - Flipy. Napisz jak do prostego człowieka obraca nieruchomościami. Złapie okazję, wyremontuje i wrzuca na sprzedaż. To zabawa dla ludzi z kapitałem. Nie spadną ot tak magicznie bo % rosną, teraz wyznacznikiem jest stan deweloperski za 7tys. Nikt tego mieszkania za 5tys/mkw. nie odda.
(2022.02.15)