Kto chętny na działki w Dąbrowie?

51
03.01.2022
Kto chętny na działki w Dąbrowie?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację artykułu (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Władze miasta chcą sprzedać dwie działki pod budownictwo jednorodzinne w Dąbrowie. To grunty, które przed uzyskaniem pozwolenia na budowę należy wyłączyć z użytkowania rolniczego.

Cena wywoławcza działki o powierzchni 1,1 tys. m kw. to 78 tys. złotych (plus VAT), a działki o pow. 2 tys. m kw. – 143 tys. zł (plus VAT). - Nieruchomości położone w Elblągu, na terenie dzielnicy Dąbrowa, w odległości ok 100 m od pasa drogowego ulicy Królewieckiej, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, terenów niezagospodarowanych oraz zabudowy produkcyjnej. Na terenie działki nr 389 zlokalizowane jest ogrodzenie. Nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, usługową i mieszkaniową z usługami – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.
   Przez mniejszą z działek przebiega sieć kanalizacji sanitarnej wraz z komorą podziemną i studzienkami oraz sieć wodociągowa wraz z hydrantem. Przez większą - sieć kanalizacji sanitarnej oraz sieć wodociągowa.
   - Szczegółowe warunki techniczne włączenia do poszczególnych sieci infrastruktury technicznego uzbrojenia terenu nabywcy zobowiązani będą uzyskać u gestorów poszczególnych sieci, staraniem własnym i na własny koszt. Doprowadzenie nowych sieci uzbrojenia do nieruchomości i usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem, a także zasilenie obiektów w media, odbędzie się staraniem i na koszt nabywców, na warunkach wskazanych przez dysponentów mediów – informują urzędnicy.
   Przetarg, na którym odbędzie się licytacja, zaplanowano w Ratuszu Staromiejskim na 31 stycznia. Dodajmy, że nabywcy będą zobowiązani do wyłączenia gruntów rolnych na wspomnianych działkach, a także do rozpoczęcia budowy do końca 2024 i jej zakończenia do 31 grudnia 2026 r.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Mega spoko miejsce do zamieszkania. Blisko komunikacja miejska, ścieżki rowerowe, obrzeża miasta. Tylko, żeby te oprocentowanie kredytów było mniejsze! Bo to skandal…bierzesz 400 tys, a oddajesz 700!
(2022.01.03)
Mega, mega. To trzeba przyznać.
Ewellina (2022.01.03)
Działka po budownictwo jednorodzinne ale odrolnienie gruntu nie załatwione to średnio.
(2022.01.03)

info

21  
  4
W nowym ładzie działki? Żarty jakieś. Żeby kupować działki trzeba w normalnym kraju godnie żyć. Polska to wychwalany tylko przez ruskich pisowców, na prawdę trzeci świat i skrajna bieda.
(2022.01.03)
I co, za chwilę szczęśliwym nabywcom - szwagier, po taniości!!1 - trzeba będzie wybudować drogę, ścieżkę rowerową, przystanek autobusowy, szkołę, przedszkole, ośrodek zdrowia, halę sportową, stadion, boisko, szpital, lotnisko i co tam jeszcze? Oni się nigdy nie ogarną w tym ratuszu, póki zębiskami POsad i synekur trzymać się będą, mówię Wam. NIE dla rozlewania miasta! #SocRev 🚩
RobertKoliński (2022.01.03)
@RobertKoliński - Robert a myślałam, że prezydent jest lewicowy jak Ty?
Totylkoja (2022.01.03)
Powtarzasz się. Ruscy pisowcy? Lepsze to chyba od podawania płaszczy w Brukseli. Niestety Ci którzy nie liżą tyłków zawsze muszą radzić sobie sami ale przynajmniej nie uprawiają politycznej prostytucji jak Rudy. Wszystko by sprzedał i na kolana padł przed hitlerowcami w następnym pokoleniu.
Totylkoja (2022.01.03)
@RobertKoliński - Niestety tego nie unikniesz. Miasto wydaje zgodę dla inwestora, ale jako "lapówka", mieszkanka są do wyboru w pierwszej kolejności dla urzedasów, a dla plebsu (czyli reszty mieskzańców), resztki ktore zostaną. Jak się z tym rozprawić? Nie wiem.
Pato developer (2022.01.03)
@Totylkoja - Ale że który? Że elbląski w sensie Włodarz nasz umiłowany? A skąd! xd Zwykła prawicowa reakcja, niestety, choć deklaratywnie to. .. widać zresztą po decyzjach i wypowiedziach od lat - reakcyjny, narodowy beton. A nawet szkoda gadać:)Lewica to opodatkowuje bogatych i stara się zwykłym ludziom życie ułatwiać - nasz Włodarz czyni przecież dokładnie na odwrót:)#SocRev 🚩
RobertKoliński (2022.01.03)
@Totylkoja - "Ci którzy nie liżą tyłków zawsze muszą radzić sobie sami"- szkoda, że kosztem poziomu życia masy ludzi, ale u ruskich pisowców to się nie liczy.
(2022.01.03)