A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Chyba masz coś z głową, albo zdrowia za dużo. ..
Co za różnica skąd?? Popełniłem wykroczenie, więc otrzymałem mandat i punkty, nie ściemniałem nie prosiłem by tylko pouczyli. A jeśli dziennie robisz ok. 250 km dzień w dzień od pon. do pt. - to ciężko mandatu nie wyłapać, szczególnie jak 7 przed remontem była naszpikowana terenem zabudowanym i ograniczeniami - nieoszukujmy się jeśli jedziemy przepisowo to zaraz za nami sznur aut i flustracja innych kierowców. A tak szczerze teraz trochę wydoroślałem i jeżdżę w mieście maks 60 km/h (na liczniku), a i na S duże prędkości mnie już nie kręcą.
@HvK - "Na rondzie w lewo"- każdy wie co to potocznie znaczy, ale tu chcą być mądrzejsi od wszystkich, "na rondzie w lewo", przeważnie oznacza trzeci zjazd. Jadąc po rondzie z lewym kierunkiem, pokazujesz tym co chcą na rondo wjechać, że z niego nie zjeżdżasz lecz jedziesz do następnego zjazdu przed którym włączasz prawy kierunek - wtedy ruch odbywa się płynnie i każdy wie kiedy może na rondo wjechać. Dać w Elblągu rondo 2-3 pasmowe i ludzie się pozabijają; ). Swoją drogą który przepis zabrania używania lewego kierunku przed i na rondzie??
Ja tam znam dwa znaki: stop I trojkat I od 40 lat nie mialem wypadku(tfu, tfu, tfu na psa urok)ale na drodze trzeba choc ociupinke myslec! Garbusiarz cyklista
Sąd wydał orzeczenie, że zjeżdżając z ronda zmieniasz kierunek jazdy i włączać kierunkowskaz należy oraz ustąpić pierwszeństwa z tego tytułu pieszym i rowerzystom
@HvK - Mowa jest o lewym kierunkowskazie przy wjeżdżaniu na rondo, a na rondzie nigdy nie skręcam w lewo, ewentualnie zmieniam pas.
@gcg - Myslisz, ze jak jezdzisz po Elblagu to juz wszystko wiesz I rozumiesz, bo juz trzy razy byles w Gdansku. Badanie wzroku I sluchu to podstawa, bo ponad 80% wypadkow to wymowka, ze albo niedowidzial/a albo niedoslyszal/a. Te badania po 70- tce to nie tylko wzrok I sluch lekarz rodzinny (tzwGP)ma twoja karte I doskonale wie w jakim jestes stanie, wie nawet kiedy masz zatwardzenie, bo musi przepisac Ci cos na sraczke. Tak ze o demencji wie on znacznie wczesniej od Ciebie I to lekarz podpisuje Ci dokument czy jestes zdolny do prowadzenia pojazdu czy nie. Jestem co drugi dzien w szpitalu bo woze chora osobe na dializy I nie zdawalem sobie sprawy ile chorych ludzi jezdzi autami, niektorzy dowozeni sa na wozku inwalidzkim do auta, wsiadaja do niego I jada sami, bo wspolmalzonek albo chory albo juz nie zyje a syn czy corka nie moze bo pracuja. Gdyby im wszystkim pozabierac prawo jazdy, to mysle ze niektorzy do szpitala przyjezdzali by kiblem jak sugerujesz.
A skąd u instruktora nauki jazdy "lizak ". ORMO przecież już skasowali. A posługiwanie się lizakiem przez osoby nieuprawnione jest zabronione.
Co za baran pisze, żeby włączać lewy kierunek na rondzie? Ty chyba prawo jazdy w chipsach znalazłeś. Rondo jest traktowane jak prosta droga ze zjazdami w prawo, żadnego lewego kierunkowskazu się nie włącza. Już w Polsce kilku nadgorliwych instruktorów dostalo za takie zachowanie kursanta mandat. Gdzie na rondzie baranie jeden z drugim masz masz skręt w lewo?
"ORMO przecież już skasowali. "- ORMO może skasowali, ale przyzwyczajenia niestety nie !!!