Wybrany wątek opinii
Pfff mógł go jeszcze pobić!! No ludzie co za agresja!! Kto w Seacie? Starszy dziadek? Trochę kultury. .. zresztą widzę jak instruują nowych kierowców w elblagu- tak, że wjeżdżając na rondo włączają kierunkowskaz! Jakieś nowe przepisy? Bo w Gdańsku jakoś tego nie widzę
Do moderacji
Odpowiedz
23
127
@Juliane - jak dojeżdżasz do ronda. lewy kierunek, gdy skręcasz w lewo, a potem przy zjeździe prawy (nieobowiązkowo), prawy gdy w jedziesz prawo. bez kierunku gdy jedziesz prosto. Co tu dziwnego? To tylko pomaga.
Do moderacji
Odpowiedz
16
54
@Juliane - oczywiście lewy nieobowiązkowo
Do moderacji
Odpowiedz
19
1
Ale dla niektórych trzymanie się prawa sztywno jest ważniejsze od wygody i bezpieczeństwa. Np. ostatnio zwrócono mi uwagę, gdy wyprzedzałem rowerzystę użyłem kierunkowskazów mimo, że nie zmieniałem pasa. I po co?? Odpowiedziałem, że dla bezpieczeństwa by z tyłu widzieli, że "coś"jest na drodze lub w jej pobliżu co potencjalnie może powodować zagrożenie.
Do moderacji
Odpowiedz
45
1
@Juliane - Starszy dziadek? 82-letni facet w ub. tygodniu wjechał we mnie na rondzie. Tłumaczył że mnie nie zauważył. Kontakt z taka osoba jest ograniczony, mało co do niego dociera (ledwo co się podpisał pod oświadczeniem)i taki prowadzi pojazd mechaniczny??. Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo nie wezwałem policji bo taka osoba dalej będzie zagrażać innym.
Do moderacji
Odpowiedz
43
10
an rondzie nigdy nie skrecasz w lewo.
Do moderacji
Odpowiedz
24
5
@Wprowadzić_badania - Sie ciesz że podpisać się jeszcze umiał.
Do moderacji
Odpowiedz
8
2
@Wprowadzić_badania - Jakoś na całym cywilizowanym świecie, starsi nie przeszkadzają, w Polsce niepokoją młodych śmigajacych.
Do moderacji
Odpowiedz
15
7
A co za cymbał cię tak uczył że dojeżdżając do ronda włączasz lewy kierunek?masz inną możliwość jak tylko jechać w prawo? NIE!!! Więc po co go włączasz?no chyba że chcesz zasygnalizować jadącemu po rondzie(po twojej lewej)że chcesz mu walnąć czołówkę
Do moderacji
Odpowiedz
19
7
@Juliane - Z zabójcami trzeba krótko. Poszukaj sobie po necie ofiar takich "starszych dziadków".
Do moderacji
Odpowiedz
15
3
@Wprowadzić_badania - też będziesz stary więc się zastanów
Do moderacji
Odpowiedz
7
2
@Juliane - @Juliane, jestes pewnie "blondynkom"hahaha
Do moderacji
Odpowiedz
2
4
@Juliane - ''Bo w Gdańsku tego nie widzę. .. ''Jakie to stwierdzenie jest wielkomiejskie. .. .Ale z Ciebie musi być fachowiec od wypasania owiec.
Do moderacji
Odpowiedz
6
3
@Juliane - Dla Pana wiadomości takich wymogów wymaga WORD a nie Ośrodki Szkolenia Kierowców :)
Do moderacji
Odpowiedz
5
3
@Juliane - Ja zdawałam na prawo jazdy w Gdańsku razem z kursem który tam przeszłam. To nie jest wymysł elbląskich instruktorów tylko nowe prawa wchodzące w życie. Następnym razem zanim się Pan:Pani ośmieszy proszę najpierw zainteresować się tematem
Do moderacji
Odpowiedz
4
10
Dziecko milcz
Do moderacji
Odpowiedz
2
4
@Kapitan Bomba - No tak. tam mieszkam, tam zdawalam
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
@Wprowadzić_badania - Tu nie o to chodzi!! Chodzi o ogólne zachowanie wobec drugiej osoby. Czy starszy czy młodszy.
Do moderacji
Odpowiedz
4
1
@Yut - Nie :)stereotypowy *****
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
co za brednie, chyba przepisy przez ciebie tworzone. Wyrokiem sądu sprawa włączania kierunkowskazu na rondzie została dawno wyjaśniona.
Do moderacji
Odpowiedz
8
1
Pod koniec 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał wyrok, w którym stwierdził, że wjeżdżający na rondo kierowca nie może sygnalizować skrętu w lewo. Innymi słowy, chcąc skręcić na rondzie w lewo, nie można włączać lewego kierunkowskazu, a jedynie prawy na chwilę przed opuszczeniem ronda
Do moderacji
Odpowiedz
11
0
Stosownie do § 36 ust. 1 rozporządzenia ministrów infrastruktury i spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, znak C-12 "ruch okrężny"oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się ruchem okrężnym dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Przy wjeździe na takie skrzyżowanie kierujący zachowuje swój dotychczasowy kierunek ruchu Zastanów się co piszesz i nie OŚMIESZAJ SIĘ.
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
Stosownie do § 36 ust. 1 rozporządzenia ministrów infrastruktury i spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, znak C-12 "ruch okrężny"oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się ruchem okrężnym dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Przy wjeździe na takie skrzyżowanie kierujący zachowuje swój dotychczasowy kierunek ruchu
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
@Juliane - Jakoś po obejrzeniu filmiku nie widzę agresji ze strony instruktora.
Do moderacji
Odpowiedz
7
4
zjazd z ronda to kierunkowskaz nieobowiązkowo? oddaj swoje prawo jazdy bo ja już się boję. a powiedz na którym rondzie w Elblągu Twój lewy kierunkowskaz jest widoczny?
Do moderacji
Odpowiedz
1
2
@logiczniemyślący - Zjazd tak, wjazd nie
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@Wprowadzić_badania - Mieszkam na zachodzie Tu skonczyles 70 lat. .co roku na badanie wzroku, sluchu. .takie to trudne do wprowadzenia?
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
co ma wspolnego wzrok i sluch z otępieniem umysłowym jaki ten kierujący jak widać posiada?Bo kto mi powie, że znaku nie zauważył jeżdżąc kilkadziesiąt lat po drogach?Niestety niektórzy w pewnym wieku doznają demencji starczej i nie wiedzą do czego kibel służy, a co dopiero mówić o kierowaniu samochodem?
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@HvK - "Na rondzie w lewo"- każdy wie co to potocznie znaczy, ale tu chcą być mądrzejsi od wszystkich, "na rondzie w lewo", przeważnie oznacza trzeci zjazd. Jadąc po rondzie z lewym kierunkiem, pokazujesz tym co chcą na rondo wjechać, że z niego nie zjeżdżasz lecz jedziesz do następnego zjazdu przed którym włączasz prawy kierunek - wtedy ruch odbywa się płynnie i każdy wie kiedy może na rondo wjechać. Dać w Elblągu rondo 2-3 pasmowe i ludzie się pozabijają; ). Swoją drogą który przepis zabrania używania lewego kierunku przed i na rondzie??
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
@HvK - Mowa jest o lewym kierunkowskazie przy wjeżdżaniu na rondo, a na rondzie nigdy nie skręcam w lewo, ewentualnie zmieniam pas.
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
@gcg - Myslisz, ze jak jezdzisz po Elblagu to juz wszystko wiesz I rozumiesz, bo juz trzy razy byles w Gdansku. Badanie wzroku I sluchu to podstawa, bo ponad 80% wypadkow to wymowka, ze albo niedowidzial/a albo niedoslyszal/a. Te badania po 70- tce to nie tylko wzrok I sluch lekarz rodzinny (tzwGP)ma twoja karte I doskonale wie w jakim jestes stanie, wie nawet kiedy masz zatwardzenie, bo musi przepisac Ci cos na sraczke. Tak ze o demencji wie on znacznie wczesniej od Ciebie I to lekarz podpisuje Ci dokument czy jestes zdolny do prowadzenia pojazdu czy nie. Jestem co drugi dzien w szpitalu bo woze chora osobe na dializy I nie zdawalem sobie sprawy ile chorych ludzi jezdzi autami, niektorzy dowozeni sa na wozku inwalidzkim do auta, wsiadaja do niego I jada sami, bo wspolmalzonek albo chory albo juz nie zyje a syn czy corka nie moze bo pracuja. Gdyby im wszystkim pozabierac prawo jazdy, to mysle ze niektorzy do szpitala przyjezdzali by kiblem jak sugerujesz.
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
@Juliane - Julianie a moze ty jechales w tym Seacie
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@Juliane - To jezdZij po Gdańsku
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
Do moderacji
Odpowiedz
0
0