A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Pewnie radni PiS bedą przeciw, ale na szczęście jest ich mniejszość. więc jak to napisal ktoś madry -
Budować, budowac i jeszcze raz budować.
Przy okazji pytanie do Prezydenta i radnych, kiedy znajdzie się ktoś odważny i zajmie się dzialką na placu Konstytucji, niedlugo minie 20 lat, jak jej wlaścicielem jest producent ciastek. Może już czas pomóc mu i odkupić ten teren. Dlaczego Ratusz udaje, że nie ma tematu i kolejny rok w Centrum Elbląga mozna wypasać krowy
Ochydny kloc bez polotu.
@Krzysztof z Opola - Ohydny *
Wyjątkowo szpetny projekt. Nie ma nic wspólnego ze starym miastem a inwestor chce maksymalnie metry sprzedać. Może wystarczy porównać to z realizacjami Mytycha. On szanuje tą przestrzeń. Nie pozwólcie na ten bubel.
Jak zwykle najwięcej do gadania ma zarząd dróg. Ludzie mentalnie umocowani w latach 70-tych. Cały ten pseudoreferat winien być utworzony w zasadzie od nowa, od podstaw. A tych emerytów już ds awno winno tam nie być. I jeszcze Nowak to wszystko firmuje.... Żenada
Jakie miasto taki zdz....
Nijakie, brzydkie, wręcz szkaradne. Zupełnie nie pasuje do miejsca, jakim jest Starówka. Bajczyk, Bocheński i radni, którzy przyklepią ten projekt będą się wstydzić tego bubla. Mam nadzieję, że nigdy nie wybudują tego obrzydlistwa.
Zobaczcie jak wyglądała starówka na starych, przedwojennych zdjęciach, a teraz kamienica sześć pięter! Szkoda że nie 60! Zobaczcie budynek przy rogu ulicy Wodnej i Rybackiej (restauracja Zmysły), dla dewelopera zlikwidowali chodnik, budynek stoi przy samej jezdni. Nawet autem z podziemnego garażu ciężko wyjechać, bo zanim kierowca coś zobaczy to pół auta ma już na jezdni. Zobaczcie co dzieje się na ul. Rzeźnickiej - kamienica wchodzi pare metrów w chodnik, mimo iż wcześniejsza zabudowa jest w jednej linii. Czy ktoś nad tym panuje?
Kto pozwala na budowanie czegos takiego? Czy w 21wieku nie mozna zrobic starych fasad ja sie pytam?
Obok juz deweloper buduje tragedie do d**y podobną!!!! Czy nie mozna odbudowac tych kamienic opierajac sie o stare zdjecia? Zaden turysta nie przyjedzie ogladac te badziewia bez stylu. Na starym miescie jest tylko PARE kamienic odwzorowanych z przed wojny. to jest jakis dramat. ..
teraz kolej na zagospodarowanie placu konstytucji, chyba, że cukiernik po kilkunastu latach namysłu jednak przychyli się do propozycji prezydenta.
Przecież zachowała się niezła ikonografia - co do wyglądu i kształtu kamienic, zabudowy Starego i Nowego Miasta oraz Wyspy Spichrzów. Nawet "kontrowersyjna retrowersja"przewidywała odbudowę ok. 30 najcenniejszych budynków (jak np. Dom pod Wielbłądem", "Dom Octowy", itp. ). Mimo tego, czy wbrew temu - ostatnio stawianymi tutaj GARGAMELAMI, jak np. narożna kamienica z balkonami przy Starym Rynku, twórcy kompletnie już odeszli od idei rekonstrukcji czy retrowersji.