UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Przecież zachowała się niezła ikonografia - co do wyglądu i kształtu kamienic, zabudowy Starego i Nowego Miasta oraz Wyspy Spichrzów. Nawet "kontrowersyjna retrowersja"przewidywała odbudowę ok. 30 najcenniejszych budynków (jak np. Dom pod Wielbłądem", "Dom Octowy", itp. ). Mimo tego, czy wbrew temu - ostatnio stawianymi tutaj GARGAMELAMI, jak np. narożna kamienica z balkonami przy Starym Rynku, twórcy kompletnie już odeszli od idei rekonstrukcji czy retrowersji.
Elbinger