91
02.03.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Piort4 dokładnie masz rację, inaczej by mu woda stała na polu i miał same straty. Ktoś tu pisze jakieś głupoty, że rolnicy niszczą wały, przecież wały chronią ich pola przed zalaniem. A jak była powódź 2 lata temu, to rolnicy swoimi prywatnymi ciągnikami i ładowarkami pomagali wozić piach i worki z piachem do uszczelniania wałów.
Zen (2020.03.02)
Nie jest to prawda. Ziemie są tutaj dobre i plony dobre, jak zbiory pszenicy z 1 ha wynoszą tutaj 7 ton a 5 ton czy 4 w reszcie kraju to nie da sie ich tutaj zwiększyć 3 krotnie. Bo niemożliwe jest fizycznie osiągnąć 15 ton z 1 ha pszenicy.
(2020.03.02)
Przestań robić i będziesz miał to samo. Szpiegu i nieudaczniku. Widocznie wiedzą jak zarobić nie łamiąc prawa, to ich sprawa. Skoro wiesz że nie robią to ty też nie pracujesz bo skąd o tym wiesz, ciężko pracujesz. .
(2020.03.02)
Niech Ci pseudoekolodzy przeniosą swój protest do Kalingradu. Tam od lat rządzący Włodarze miasta z ramienia W. Putina wylewają fekalia do Zalewu, na którym to niby, im tak zależy. Ruski mają na wszystko pieniądze tylko nie na to, co trzeba. Brak oczyszczalni ścieków w tak dużym mieście świadczy o ich miłości do ekologi. Jak ci nasi pseudoekologdzy wytrzymają tam miesiącz protestami, to wtedy zrobimy zbiórkę na namioty i wyżywienie dla nich i niech protestują.
kolejny elblążanin (2020.03.02)

info

7  
  0
Za komuny kosili swoje rowy przy swoim polu i nic nie mówili. Teraz płacą za krowę za świnię za pole za łąki. Jeszcze mało. Opamiętajcie się i dbajcie o to co do was należy. Dla czego dbałeś o wszystko za Gomółki mieszkając w lepiance lub po niemieckim domu. Fajnie macie ładne domy, obory, samochody, ale nie żądajcie żeby państwo kosiło i dbało o rowy przy waszych polach. Jak trochę zaleje pola z waszej winy to biegiem po odszkodowanie a jak strajk to drogach ciągniki po 400tys zł. Z jakich układów macie po 300 --500h ziemi. Kupiliście czy zapłaciliście z dopłat unijnych. Na rynek nie przyjeżdżacie, nie opłaca się. Lepszy handlarz pośrednik. Jemu jajko za 40 gr. handlarz na rynku 1 zł. W mieście też ludzie umieją liczyć.
zb (2020.03.02)
To wina Tuska - nie kosi wałów?
żniwiarz (2020.03.02)

info

2  
  0
Za Gomułki to była komuna, byli junacy, alimenciarze i wojsko i oni robili meliorację pod przymusem to było niewolnictwo, rolników też się czepiali. Komuna się skończyła i każdy robi wg swojego uznania na swoim polu. Dzisaj za pracę trzeba zapłacić. Wody płynące są wlasnością skarbu państwa i to do państwa należy ich utrzymanie i rowów na ziemi państwowej. No i to z tych rzek i rowów zalewa pola.
(2020.03.02)
A co malo juz pis dal dla ludzi a co ci dalo po ba....e !!!!!!!!!!!!
(2020.03.03)
Nazwa Krolestwo Niderlandow byla od zawsze tylko mowiono Holandia-od teraz aby nazwa Holandia nie kojarzyla sie z red district i coffeshop dla turystow i reszty swiata oficjalnie w NL uzywa sie slowa Niderlandy.Dla osob w Polsce i reszty nazwa Holandia zostanie na zawsze-wiec kraj nie zmienil nazwy! Co do ryb-mozesz lowic na kanalach ktore przylegaja do pola-tylko nie mozesz wchodzic na pole wiatraka. Raz w roku kazda rodzina zameldowana w NL otrzymuje list z BSGR z wysokoscia podatku za dany rok ktory jest przeznaczany na melioracje i obsluge wod opadowych w NL,wiec kazdy kto tu mieszka legalnie-a nie pracuje przez agencje pracy jak szczur-placi ale tez widzi tego efekty.
ulala (2020.03.03)
Kto ma kosić wały na Żuławach? Odpowiem - rolnicy !!! nie kto inni jak oni, a jak nie to może może zabrać dopłaty i te środki przeznaczyć na w/w cele. Rolnicy doją polskich i europejskich podatników, to niech coś wniosą od siebie.
(2020.03.03)