Wybrany wątek opinii

Byłeś w Niderlandach jak coś tak często tam jesteś a nie wiesz jak się nazywają? Tak samo dużo wiesz na temat utrzymania ich wałów przeciwpowodziowych, może jeszcze tam rolnicy sami budują wały i pompy w miejscach gdzie depresja sięga 10m? Prawda jest taka że każdy szanujący się rolnik na Żuławach dba o swoje rowy bo wie że dzięki nim może nawodnić pole jak i pozbyć się nadmiaru wody lecz o tym fakcie zapomniało państwo bo jak to zawsze nie ma pieniędzy ale na przekop mierzei już ma!!! To nie jest paranoja?
Piotr4 (2020.03.02)
Piort4 dokładnie masz rację, inaczej by mu woda stała na polu i miał same straty. Ktoś tu pisze jakieś głupoty, że rolnicy niszczą wały, przecież wały chronią ich pola przed zalaniem. A jak była powódź 2 lata temu, to rolnicy swoimi prywatnymi ciągnikami i ładowarkami pomagali wozić piach i worki z piachem do uszczelniania wałów.
Zen (2020.03.02)
Nazwa Krolestwo Niderlandow byla od zawsze tylko mowiono Holandia-od teraz aby nazwa Holandia nie kojarzyla sie z red district i coffeshop dla turystow i reszty swiata oficjalnie w NL uzywa sie slowa Niderlandy.Dla osob w Polsce i reszty nazwa Holandia zostanie na zawsze-wiec kraj nie zmienil nazwy! Co do ryb-mozesz lowic na kanalach ktore przylegaja do pola-tylko nie mozesz wchodzic na pole wiatraka. Raz w roku kazda rodzina zameldowana w NL otrzymuje list z BSGR z wysokoscia podatku za dany rok ktory jest przeznaczany na melioracje i obsluge wod opadowych w NL,wiec kazdy kto tu mieszka legalnie-a nie pracuje przez agencje pracy jak szczur-placi ale tez widzi tego efekty.
ulala (2020.03.03)
@ulala - No właśnie, każdy płaci, a nie tylko rolnicy jak ten wyżej napisał, bo korzyść z melioracji ma każdy. Tak samo u nas każdy ma korzyść z melioracji, bo ona chroni go przed powodzią, a w razie potrzeby przed suszą. Nie tylko rolników, ale i wszystkich Polaków.
(2020.03.03)
Powrót do komentarzy