Wybrany wątek opinii
Byłeś w Niderlandach jak coś tak często tam jesteś a nie wiesz jak się nazywają? Tak samo dużo wiesz na temat utrzymania ich wałów przeciwpowodziowych, może jeszcze tam rolnicy sami budują wały i pompy w miejscach gdzie depresja sięga 10m? Prawda jest taka że każdy szanujący się rolnik na Żuławach dba o swoje rowy bo wie że dzięki nim może nawodnić pole jak i pozbyć się nadmiaru wody lecz o tym fakcie zapomniało państwo bo jak to zawsze nie ma pieniędzy ale na przekop mierzei już ma!!! To nie jest paranoja?
Do moderacji
Odpowiedz
6
3
Piort4 dokładnie masz rację, inaczej by mu woda stała na polu i miał same straty. Ktoś tu pisze jakieś głupoty, że rolnicy niszczą wały, przecież wały chronią ich pola przed zalaniem. A jak była powódź 2 lata temu, to rolnicy swoimi prywatnymi ciągnikami i ładowarkami pomagali wozić piach i worki z piachem do uszczelniania wałów.
Do moderacji
Odpowiedz
6
0
Nazwa Krolestwo Niderlandow byla od zawsze tylko mowiono Holandia-od teraz aby nazwa Holandia nie kojarzyla sie z red district i coffeshop dla turystow i reszty swiata oficjalnie w NL uzywa sie slowa Niderlandy.Dla osob w Polsce i reszty nazwa Holandia zostanie na zawsze-wiec kraj nie zmienil nazwy!
Co do ryb-mozesz lowic na kanalach ktore przylegaja do pola-tylko nie mozesz wchodzic na pole wiatraka.
Raz w roku kazda rodzina zameldowana w NL otrzymuje list z BSGR z wysokoscia podatku za dany rok ktory jest przeznaczany na melioracje i obsluge wod opadowych w NL,wiec kazdy kto tu mieszka legalnie-a nie pracuje przez agencje pracy jak szczur-placi ale tez widzi tego efekty.
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
@ulala - No właśnie, każdy płaci, a nie tylko rolnicy jak ten wyżej napisał, bo korzyść z melioracji ma każdy. Tak samo u nas każdy ma korzyść z melioracji, bo ona chroni go przed powodzią, a w razie potrzeby przed suszą. Nie tylko rolników, ale i wszystkich Polaków.
Do moderacji
Odpowiedz
3
0