A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Piękna historia !
Już kiedyś o tym pisałam Pan Wróblewski sprzedaje każdy kawałek ziemi widać to gołym okiem zieleni nie ma sam beton nic się nie opłaca wszystko sprzedają albo burzą takie to czasy mamy.Szkoda
Ładny to ten budynek był 100 lat temu jak miał ceglaną elewację. Teraz nadawał się do rozebrania, koniec kropka.
ZBK (jak i miasto pod które podlega owy twór) na nic nie ma pieniędzy. Kamienice doprowadzone do ruiny burzy się, sprzedając tereny często za cenę 1 go czy 2 uch mieszkań. Ale na remont siedziby ZBK na Ratuszowej 4 pieniądze się znalazły - czy to była pierwsza potrzeba, dla ludzi którzy płacą czynsze do ZBK?? Miasto remontuje "sobie" dojazd do urzędu, ustawia lustro i słupki ułatwiające wyjazd z urzędu (dla kilku decydentów) a dokładnie szerokość ulicy dalej obywatele korzystają z drogi którą ciężko tak nazwać - pieniądze dla miasta są dla mieszkańców ciągle ta sama gadka - brak pieniędzy.
Nie wiem czy Pan przeczyta mój komentarz.
Dziękuję Panu za tą historię. Nawet nie wiem co napisać. Z jednej strony chciałabym napisać , że ma Pan piękne wspomnienia, ale z drugiej strony te wspomnienia były kiedyś dla Pana straszną rzeczywistością kiedy jako dziecko musiał Pan uciekać z rodzinnego miasta w czasie wojny.
Życzę Panu wszystkiego dobrego i jeszcze raz dziękuję.
@Halyna. - Halyna masz racje! A ci ktorzy daja lapki w dol to komunisci!!!!! Czerowna zaraza!
Je nie
No właśnie, mądre słowa.
Czy Tomasz Bonin (bokser) to rodzina "z tych" Bonin co budował ten dom?? Bokser też pochodził z okolic Tczewa czy tam Grudziądza.
Dla jednych ruina dla innych wspomnienia i historia, sentyment etc.