A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Widzę że mamy do czynienia z katastrofalnym stanem wiedzy o zasadach funkcjonowania wspólnot i obowiązkach ich zarządców. Wiec nie dziwi tęż powód dla jakiego mieszkańców dziwi wygląd klatek schodowych i nie tylko w ich nieruchomościach. Otóż powód jest prozaiczny, brak kasy, czyli zbyt mała stawka od m2 na fundusz remontowy którego wysokość w nowszych budynkach lub zadbanych może wahać się w granicach 2 zł za m2 a w starych może nie wystarczać 5 czy 6 zł a to tez zależy od wielkości nieruchomości.
wreszcie ktoś rozsądny napisał prawdę. Ale co się dziwić - babcie (dziadki też)wykupują mieszkania za grosze - bo stare i nie pozwolą zwiększyć opłat - bo mają malutkie emerytury i renty. Ale w rozmowie bliższej słychać tylko - to mieszkanie dla wnuczka (wnusi)bo biedni oni tacy - a jak babcia zamknie oczy - wnusio (lub dzieci)leci do notariatu i zbywa lokal a kasa do kieszeni. .. .to niech wnuczek/a płaci wyższe opłaty jak chce potem to mieszkanie przejąć. Niech dopłaca babci do opłat, niech się składa na fundusz remontowy - wtedy będą remonty. Ci starsi ludzie powinni korzystać z renty odwróconej i nie oglądać się na wnusie (czasem podłe)i żyć normalnie. Wtedy nie będzie i wspólnota miała problemów. .. ..
@Eweline - Bardzo proszę - Pan M. Muła - on bierze wszystko co się rusza włącznie z zarządcami - a potem zobaczycie jaki on "wspaniały"jest. tylko kasy pilnujcie bo wypływa szerokim strumieniem za byle wbicie gwoździa!!!!!
Zgadza się faktury wystawione za prace których nie było.
to norma w Elblągu, ,cokolwiek się dzieje kadra z łapanek ulicznych, brak fachowców i najtańsza siła robocza, a może trzeba pociągnąć do odszkodowań fizycznych i moralnych pracodawców tejże branży jak zapłacą, będą pamiętać, ,, ,takich mamy fachowców
ZBK-jest od namawiania do wykupu, by uwolnić się od lokatorów, lecz chętnie biorą za wszystko pieniądze, pociągnąć ich do odpoiedzialności, bo dziś kolesie kolesiom fundują przyjemność-na konta
@Da Ja - zenek tp niezły. .. .. .. .manipuluje, ,mami i mydli oczy wspólnotom które obsługuje, ,, ogłupia ludzi którzy oczekują uczciwości. .. .najlepszy jest jednak ten jego porządek w papierach i umiejętność splawiania ludzi. .. .zresztą, koleżanka, wioletka też, nie lepsza. .. .ściemnianie ogłupianie i brak znajomości podstawowych przepisów oto domena formy mk. .. .. radzę zmienić zarządcę byle prędko. .. ..
@Jaworska - brawo. zzenne k brawoooo. .. .. niedlugo nie będziesz miał kogo obsługiwać. .. .. .. tylko siebie. .. .. szukajcie. zarządcę który zna się na przepisach i nie ma wyyyy. .. .i berze kasę za freee. ..
polecam zmiane zarządcy na nowszy model. .. .. zenek na emertyture. .. .. albo na zielona trawe. .. .. a mk do lijwidacjiii bo i tak nic nie robią nie robili o nie będą, robić. .. .robią klpiny z ucziwie płacących grube pieniądze za czynsz ludzi. .. .. no i nakręcają na kolejne. .. inwestycje. .. .i kredy ty do spłacenia na kolejnych 20 lat. .brawoooo zenek brawoooo wioletka.