Mieszkańcy marzną, a remont się ślimaczy

49
09.01.2020
Mieszkańcy marzną, a remont się ślimaczy
W bloku trwa remont instalacji gazowej (fot. Michał Skroboszewski)
  - W domu mam 14 stopni – mówi jedna z mieszkanek bloku przy ul. Sadowej 89-97. To efekt uszkodzenia głównego zaworu gazu. Do awarii doszło na początku grudnia, a mieszkańcy bloku nadal nie mają gazu i marzną w swoich mieszkaniach. Zobacz zdjęcia.

Wszystko zaczęło się 3 grudnia ubiegłego roku, kiedy jeden z kierowców uderzył w główny zawór gazu przy ul. Sadowej 89-97 i go uszkodził. W ten sposób mieszkańcy bloku zostali pozbawieni gazu. Ale to był dopiero początek ich problemów.

Zarządca nieruchomości zaczął szukać ekipy, która podjęłaby się naprawy. - Rozmawialiśmy z pięcioma firmami i pięć nam odmówiło – mówił Zenon Markiewicz, administrator budynku na spotkaniu z mieszkańcami.

Zgodziła się szósta firma. I przystąpiła do działania. Tempo pracy nie wzbudziło jednak entuzjazmu mieszkańców nieruchomości. I trudno im się dziwić – do świąt Bożego Narodzenia gaz „odzyskały” tylko dwie klatki. Co z pozostałymi?

- Mamy w mieszkaniu 14 stopni – mówiła jedna z mieszkanek bloku.

- W jaki sposób mamy coś ugotować, podgrzać wodę potrzebną np. do mycia? - pytała druga.

Gaz mieszkańcom bloku jest potrzebny niemal do wszystkiego: ogrzewania, podgrzewania wody, gotowania. A wymienić trzeba niemal całą instalację gazową w bloku. Obecnie prace naprawcze są prowadzone w trzeciej klatce. Reszta mieszkańców marznie i czeka na swoją kolej.

- Mamy dużo zastrzeżeń co do pracy ekipy remontowej. Przede wszystkim za wolno im to idzie, pracują krótko, zdarza się, że czasami nie ma ich cały dzień – mieszkańcy wskazywali swoje uwagi.

- Wykonawca zobowiązał się, że do 20 stycznia zakończy prace i mieszkańcy będą mieli gaz – zapewnił Zenon Markiewicz.

Mieszkańców zaniepokoiła też kwestia odpłatności za prace remontowe. Obecnie koszty ponosi wspólnota mieszkaniowa, ale administrator zapewnia, że nie przełoży się to na wysokość czynszów.

- Koszty remontu pokryjemy z ubezpieczenia OC kierowcy, który uszkodził zawór. Część pieniędzy już odzyskaliśmy – zapewnia Zenon Markiewicz.

 

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wszystko wiadomo. Najgorszy zarzadca MK w Elblagu. Wystarczy z nich zrezygnowac. My tak zrobilismy i nic juz nie jest problemem. Mam wrazenie, ze zarzadcy sa zawsze przeciwko mieszkancom i nic sie nie da zrobic. Tempo dzialania tych ludzi jest slimacze. Zero kreatywnego myslenia. Wszystko robione na odwal i za duuuuza kase. Tyle w temacie. Wezcie sprawy w swoje rece i sami znajdzcie sobie wykonawce.
(2020.01.09)

info

28  
  1
Nie rozumiem, artykułu? Chyba, że o czymś nie napisano? Co ma uszkodzony zawór na dworzu do całej instalacji gazowej w budynku? Czy nie można było naprawić zaworu na dworzu i puścić gaz jak wcześniej?
tak tylko czytam (2020.01.09)
Mieszkańcy Sadowej! Wiecie, że w każdej chwili możecie się pozbyć wątpliwej jakości usług Zenka tak jak zrobiło to już kilka wspólnot na ulicy Grunwaldzkiej?
(2020.01.09)
Niedługo wszyscy co mają "miejskie"ogrzewanie w Elblągu będą mieli 14 stopni w mieszkaniach, bo Energa Kogeneracja ciepła od października 2020 dostarczać nie będzie. Trzeba zacząć się przyzwyczajać!
gazownik (2020.01.09)
Taka podpowiedz dla wspolnit tego zarzadcy: kontrolujcie wszystkie wydatki, zadajcie wszystkich faktur za wszystko i sprawdzajcie czy te prace byly faktycznie wykonywane. Na zebraniu. A pozniej sprawdzcie cene tej uslugi w miescie i porownajcie. Nie pozwolcie na samowolke tych ludzi.
(2020.01.09)
Od kiedy można wymienić starą instalację gazową w całym budynku z OC sprawcy? Kierowca uszkodził zawór na zewnątrz budynku i za to jest odpowiedzialny ubezpieczyciel. Kiedy te stare komuchy przestaną zarządzać budynkami w mieście? Przecież to jest jakiś dramat...
PanNaŻuławach (2020.01.09)

info

28  
  6
jak zmienić administratora?
(2020.01.09)
Ze zdjęć wynika, że samochód naprawdę mocno uderzył w ten zawór gazu, widać nawet naddrapaną elewację budynku. Teraz trzeba pewnie powymieniać rurki na całym osiedlu by było bezpiecznie.
mieszkaniecc (2020.01.09)

info

15  
  0
14 stopni to nie tragedia
(2020.01.09)

info

8  
  9
Klatki schodowe w budynkach Z.B .K . SZOK .Nikt nie odpowiada za stan jak one wyglądają ? są jakieś opłaty mieszkańców gdzie są remonty ?
jank (2020.01.09)