Świąteczny błysk

50
06.12.2019
Świąteczny błysk
Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkola bł. Franciszki Siedliskiej (fot. Anna Dembińska)
Nie pachnie żywicą, ale jest zielona, przyozdobiona setkami bombek oraz LEDowymi światełkami. I już wprowadza w świąteczny nastrój. Tradycyjnie 6 grudnia prezydent Elbląga rozświetlił choinkę na Starym Rynku. Błyszczą też ozdoby na ulicach miasta, a na Bramie Targowej, jakby na przekór deszczowej aurze, migoczą płatki śniegu. Zobacz fotoreportaż.

Dziś ulicami miasta mknął mikołajkowy tramwaj, była mikołajkowa zabawa dla najmłodszych w Hali Widowiskowo – Sportowej, a także na lodowisku Helena. O godzinie 17 przed Ratuszem Staromiejskim rozświetlona została miejska choinka. Tradycyjnie zadanie wykonał prezydent Elbląga w towarzystwie św. Mikołaja, Śnieżynek i przedszkolaków.

- Dziś rano jeszcze wielu z nas skrobało szyby w samochodach, a teraz aura zmieniła się na jesienną, deszczową, ale cieszę się, że jest nas tak dużo - mówił prezydent Witold Wróblewski. - Rozpoczynamy przygotowania do najpiękniejszego okresu, czyli do świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że w miłej atmosferze.

Choinka jest nieodłącznym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Drzewko przy katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobione jest Gwiazdą o średnicy 100 cm, 41 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi i 10520 punktów świetlnych LED. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku.

Dziś obok niej stanęła zagroda z kucykami, do których chętnie podchodzili najmłodsi elblążanie. Zdjęcia można było sobie robić również z Mikołajem, ze Śnieżynkami, z bałwankiem Olafem oraz z Motomikołajami.

Na Bramie Targowej świecą się płatki śniegu, migoczą również iluminacje świąteczne na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wszystko super ale już pisałem po co te malowane lalę przy Mikołaju byłem widziałem te damulki jak zwykle nic się nie zmieniły dalej noszą wyżej d. .. .. Jak głowę po co ich zatrudniać to już w Elblągu nie ma ładniejszych. dziewczyn ? A tak po za tym ok
Banan z ul mostowej (2019.12.06)
Szkoda że padał deszcz :( brawo Elbląg za takie zaniedbanie Putin by to ogarnął PiS jeszcze nie dorasta do ..
QbeeQ (2019.12.06)

info

3  
  17
chciałbym podziękować prezydentowi, że popiera Boże Narodzenie, mógł zabronić a on poparł, brawo
Sterydy (2019.12.06)
Jestem mega zła za tak kiepskie zorganizowanie Mikołajek dla dzieci. Na scenie miały występować dzieci ale niestety dzieci ze Szkoły SP 9 nie zostały dopuszczone do śpiewu tylko mogły śpiewać dzieci ze Szkoły katolickiej. Tyle czasu i serca dzieci włożyły w próby by wystąpić na scenie i niestety organizacja nie dopuściła naszych dzieci zostały zignorowane. Godzinę czasu dzieci przebywały w Urzędzie Staromiejskim by móc zaśpiewać a na ostatnią chwilę nie dopuścili. Takie argumenty jak, ,nie mamy nagłośnienia dzieci nie wystąpią" to naprawdę żenada to po co ta organizacja dla pokazu? Jakoś nagłośnienie działało jak było przemówienie. Jednym masakra!!!
Rod (2019.12.06)
Fajnie bylo corka zadowolona pan prezydent byl fajna zabawa.
Marcjanna12 (2019.12.06)

info

11  
  12
Impreza ok. Ale w dobie gdy walczy się z plastikiem choinka sztuczna?? To słabe. Przecież można prawdziwą ładną - a później na recykilng np. łaty czy deski w tartaku "wyciosać". Ozdoby też mogły by być wykonane przez uczniów elbląskich szkół - ale chyba aura nie pozwala na takie ozdoby. Ogólnie impreza na (+).
Tomasz85 (2019.12.06)
Masz rację banan impreza udana tylko te pseudo śnieżynki nie udane i jakoś sztywne tylko do zdjęć się uśmiechały.
Gość z elbląga (2019.12.06)
Bylo super nawet pogoda nie zapsula humorku.
Jolka23 (2019.12.06)

info

7  
  10
Weź wytrzeźwiej i napisz jeszcze raz.
(2019.12.06)
@Rod - Niech się uczą że życie to nie tylko sukcesy, piedestały. Nic im się nie stanie. Dzieciak musi w końcu zdać sobie sprawę że nie jest pępkiem świata co jak widzę niektórzy rodzice forsują.
takietam38 (2019.12.06)