235
20.02.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Byli tez tacy co żarówki wymieniali ;) nikomu nie bronię handlu wręcz cieszę się ze sa jeszcze zaradni ludzie i nie czekaja az manna z nieba spadnie
Patryk12340987 (2019.02.21)
No patrz teraźniejszość i przyszłość właśnie zależą od przekopu trzeba myśleć o inwestycjach w infrastrukturę, przedsiębiorstwa nad rzeką Elbląg na przekop czekają wszyscy, którzy tam pracują to wiedzą. Nie zrobili przez 8 lat, bo mieli gdzieś rozwój Elbląga i subregionu. rządzą tutaj już od lat w województwie i tak rządzą ci twoi ,,mądrzy'', że Elbląg i cały subregion się degraduje i zwija. Weź majkelllll powiedz jaka te ,,mądre'' głowy wydały 100 milionów na budowę elektrowni jądrowej i nawet miejsca jej budowy nie wyznaczyli, ta kwota to już jest 1/9 przekopu, albo kupili wyczerpane już złoża miedzi i w Kanadzie złoża na terenie rezerwatu Indian, którzy nie godzą się na wydobycie, jak wspierali polskie firmy za granicą? Nic prawie nie robili, nawet sprzedaży bezpośredniej nie potrafili przez tyle lat dla rolnictwa uruchomić, na budowę lotniska w Szymanach i zimne termy Protasa. najpierw wydali kasę na analizę przekopu i nawet GW napisała kilka lat temu, że jest on opłacalny, pani Gelert z PO i Pan Jerzy Wisła też są za przekopem, a teraz niektórzy jak Janusz Lewandowski piszą na TT bzdury, że przekop jest do nieistniejącego portu.
(2019.02.21)
Rząd nic nie daje to są pieniądze podatników. Jedynie nimy dysponuje i robi podział.....
Patryk12340987 (2019.02.21)
No widzisz Patryk. Nadal czekam, aż wymienisz, te inwestycje, które przyniosą wg Ciebie większy rozwój Elbląga i subregionu, od przekopu? Jakie to inwestycje i kto na nie da pieniądze?
Gienek (2019.02.21)
Tak nie daje, tylko dokonuje redystrybucji, i wolę, żeby zrobił redystrybucję na przekop i rozwój Elbląga i okolicy te 880 mln plus most w Nowakowie, niż żeby słał pieniądze na Warszawę czy Olsztyn, bo okolica na przekopie skorzysta i będą nowe miejsca pracy.
Gienek (2019.02.21)
Drzewo po ścięciu staje się drewnem. Chyba pakujesz mebelki z płyty. Stolarka to artysta a nie składacz.
(2019.02.21)
Przepisy przepisami , a moze tak matka natura i zmiana klimatu miala na to wpływ? Tak masz racje coraz wiecej winnic powstaje w Polsce tak samo malych browarow bo jest popyt na piwa craftowe.
Patryk12340987 (2019.02.21)
A ile miejsc pracy da przekop? Kaznodzieja z portu ma jakies dane ? Inwestycje takie jak np. Przebudowa EPECu, obwodnica od strony parku przemyslowego na modrzewinie- duzo firm tam powstaje , a planu na udroznienie ruchu brak , wystarczy widok na most Uni w godzina 15-17, inwestycja w zabezpieczenie przeciwpowodziowe miasta.Jest wiele inwestycji które czekaja od lat i musza byc wykonane. A chcemy brac sie za cos bez czego mozemy sobie na razie poradzic. Przeciez nie kupuje sie pociągów a potem kladzie sie tory , dlaczego tak cchcemy dzialac w sprawie przekopu.
Patryk12340987 (2019.02.21)
To jest wlasnie logika. Wazne by ktos inny nie dostal. Lepiej dzialac bez celu aby tylko przypadkiem ktos nie mial lepiej.
Patryk12340987 (2019.02.21)
Tak bedzie trzeba. Tak samo jak np. Rowy melioracyjne. To skoro wyleje a jak wiecej wody z Baltyku naplynie to bedzie lepiej ? Dane z dzialanosci stadionu Narodowego sa dostępne. Ciezko porównać wydarzenie przyciągające ludzo z całego swiata w ogromnych ilosciach do inwestycji dla grupy pasjonatow sportow wodnych i łowienia ryb. Co do wydatkow na port - w analizach i prognozach zlozonych do projektu przekupu jest założone 20 mln ton przeladunku w 2045 tyle co port w Gdyni ! I ponad 210 tys pasazerow tyle co Gdanski port obecnie . Na ten moment w Elblaskim porcie jest 300 m nabrzeża dla zeglugi pasazerskiej. Sam odpowiedz czy nie beda potrzebne inwestycje w port. Dla mnke dyskusja zakonczona. Pozdrawiam
Patryk12340987 (2019.02.21)