235
20.02.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tak matka natura tylko po części, a głównym winowajcą były przepisy. Przecież w innych krajach Europy środkowej można sobie destylować np śliwowice czy pálinkę i sprzedawać z gospodarstw- to dodatkowa gałąź gospodarki i dodatkowe PKB, u nas tego nie można, dopiero od niedawna wprowadzono w Polsce ułatwienia dla winiarzy i producentów piwa czy cydru. Np. produkcja MOL. Popyt na dobre piwa był u nas zawsze, bo piwo to tradycyjny polski napój od początku istnienia Polski i wcześniej jeszcze, podobnie jak miód pitny i potem wódka. A wina były u nas produkowane w okolicy Sandomierza czy Zielonej Góry, nawet za Niemca robili tam szampana. Ale duży wpływ ma też na powstawanie nowych winnic hodowla nowych bardziej zimnotrwałych odmian winogron, takowe stworzono w USA i nawet ostatnio był spór w UE na ich temat, bo Grecja i Włochy nie chcą, żeby te nowe odmiany były uprawiane w Europie tylko te dawne odmiany z ich krajów w tym te starożytne. Są na ten temat informacje w mediach i internecie.
Gienek (2019.02.21)
A tak z drugiej strony czemu nie ma działań władz miasta Elbląg w celu pozytywnego przedstawiania wdrażanej inwestycji? Urząd Marszałkowski w Gdańsku bruździ jak może w imię gdańskich interesów a Elbląg? Prezydent powinien pojechać na Mierzeję w czasie wycinek i tłumaczyć jak ta inwestycja jest ważna dla regionu. Poza tym argumenty ekologów bardzo łatwo obalić ale kto to ma robić jak nie przedstawiciele miasta Elbląg?
(2019.02.21)

info

6  
  1
A jak Ci tam więcej wody naplynie z Bałtyku, jak będą 2 śluzy? Zastanów się. Tak właśnie lepiej poglebiać rzekę z przekopem i ruchem statkow, niż bez przekopu i bez ruchu statków, bo będą pływać jednostki. To nie jest inwestycja tylko dla pasjonatów sportów wodnych i łowicnia ryb, bo jak już pisałem wcześniej tutaj jest przemysł ciężki nad rzeką i turbiny, przekładnie, odlewy i filtry przemysłowe idą drogą wodną i ci przedsiębiorcy czekają na przekop czy oni też są dla Ciebie pasjonatami? Tak jest, ale inwestycje będą nad rzeką tak czy siak, bo będą zagospodarowywać brzeg rzeki i podnosić go i tam będą dalsze nabrzeża, miasto też wyda na to pieniądze. A te prognozowane dane są mocno zawyżone, chociaż możliwy jest przeładunek 2-3 mln ton towarów rocznie, do tego ok 80- 100 tys pasażerów rocznie. Bodajże już w 1993 było 85 tysięcy pasażerów. Jak będzie przekop to pojawią się nowe kierunki rejsów i nowi klienci. Proste, a w porcie pobiera się opłatę od każdego pasażera za wejście lub zejście na pokład. Do tego dolicz ruch prywatnymi jachtami i łodziami i wynajem plus inne porty nad Zalewem, rybołówstwo, zyski z turystyki dla Starego Miasta i innych miejscowościach nadzalewowych, no i ta infrastruktura, o której mówił Wójt Sztutowa plus sprzedaż bursztynu i drewna z wycinki i już się inwestycja zwraca. Nie zwróci się ona rok 10 czy 20 lat po wykonaniu, ale zwróci się, bo będzie istniała setki lat. Proste.
Gienek (2019.02.21)
Cele działania już Ci wskazałem, nie chodzi o to, żeby ktoś nie miał lepiej, tylko o to, że Elbląg i okolice to od wielu lat niedoinwestowany rejon Polski, No i każda inwestycja w infrastrukturę poprawi jego rozwój tak jak budowa S7 czy autostrad jest po to właśnie, żeby był większy rozwój regionów. Jak będzie dobry dostęp komunikacyjny i różnorodny, to przyjdą tu inwestycje. Proste.
Gienek (2019.02.21)
Dużo, będą nowe miejsca pracy w porcie, przy obsłudze przekopu statek hydrograficzny będzie nowy pływał z załogą, zwiększy się produkcja ponadgabarytów w tutejszych zakładach i odżyje Starówka. No masz te inwestycje w mieście, a jak się to ma do przekopu, który jest inwestycją rządową? Przecież te rzeczy, o których mówisz to zadania samorządu. Udaj się na sesję RM i tam domagaj się tych inwestycji, bo to władze Elbląga są za nie odpowiedzialne i będą z nich rozliczane. Niech Ci odpowiedzą kiedy wykonają te inwestycje.
Gienek (2019.02.21)
Ręce opadają. Dajcie spokój z polityką. Elbląg z przekopem będzie atrakcyjniejszy dla nas, Elblążan. Kto wykona te prace zasługuje na uznanie.
Lexnova (2019.02.21)

info

6  
  2
Rosja i PO jest przeciwna, czyli decyzja o przekopie jest na pewno słuszna. Oby tylko PiS rządził następną kadencję bo inaczej nici z tego będą.
rob11 (2019.02.21)

info

6  
  3
Zablokujcie tego Patryka,
onon (2019.02.21)

info

5  
  0
Gienek Patryk jakiś Koliński, i znowu Gienek, Patryk jakiś Koliński. Umówcie się na debatę to sobie pogadacie
tadzio (2019.02.21)
Debata odbywa się w internecie. Każdy przedstawia swoje poglądy. Pozdrawiam. :)
Gienek (2019.02.21)