A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A ja słyszałem od pewnego pana,związanego z PiS,że czeka nas nowa reforma administracyjna-województw ma być 8 do 10,a miastami wojewódzkimi mają być te,które mają powyżej 300 tys.mieszkańców,a Elbląg ma współtworzyć województwo razem z:Gdańskiem,Gdynią,Grudziądzem i Toruniem,Zalew Wiślany,jego polska część ma znaleźć się w jednym województwie.
@Realista1 - No wiesz 2500 brutto 14 lat temu, a teraz to chyba dość spora różnica w sile nabywczej. Właśnie o tym piszę, że aby zarobić to trzeba robić po 12 godzin + soboty. Ale z takim myśleniem to my nic nie zmienimy w tym kraju. Jak ktoś pracuje 5 lat w jednej firmie to może nie postradał rozumów, ale jednak mimo wszystko jakieś doświadczenie już ma, więc chciałby już coś więcej zarobić, ale nie, w dalszym ciągu aby było coś więcej musi iść na kilkanaście godzin. Ok są Siemens, GE, ale przecież nie każdy tam się dostanie. To samo jak ktoś np. wyżej pisał DRE - firm na ich poziomie też zaledwie kilka. Ile osób zatrudni taka firma ? Co z 80% innych osób ? Właśnie o to chodzi, że w Elblągu jest garstka takich firm, że nic się nie robi, aby powstawały nowe. Spójrz, taki ja 20 kilku latek na start dostanie prawie to samo co doświadczona osoba, wierna firmie, która pracuje kilkanaście lat i nie nie może pracować 8 godzin, tylko dalej musi zapierdzielać kilkanaście. Po co pracodawca ma dać więcej, skoro nie ma tu żadnej konkurencji. Potrzeba nowych miejsc pracy, nowych inicjatyw by rozruszać rynek pracy. Wtedy będzie lepiej nam młodym i Wam doświadczonym.
Wróbel jest przeciwnikiem reaktywacji kolei nadzalewowej.
Może zróbmy transparenty typu. 20 lat zniewolenia, pooklejajmy szyby w autach i ruszmy na Olsztyn, będziemy jeździć po centrum w godzinach szczytu z prędkością 20 km/h wszystkimi pasami, tylko "zróbmy to po cichu" by Ol. był zaskoczony. Jedziemy??? Czy tylko się żalimy w necie a szkoda odwagi i pieniędzy na paliwo??
Jak ruskie się zachowywały (przedewszystkim) podczas i pierwsze miesiące po zakończeniu II wojny?? Tak samo Ol. Zachowuje się od 20 lat. Ponadto ruski teoretycznie są ze wschodu jak i Olsztyn - nikt nie zakłamuje histori tylko trafnie stworzył porównanie.
@Nietutejszy. - Tyyyyy! A jak to ?! Pomaga ze swoich ?!! Jego OBOWIAZKIEM jest pomagać, łaski nie robi! TO SA NASZE PODATKI !!!! Jeśli tego jeszcze nie wiesz !
Może tak jak we Francji. Załóżmy żółte koszulki i pod Urząd woj. Do olsztyna. Blokada póki nie przeniosą do Elbląga. Tak że 100tys. Ludzi to będzie siła!
@Gosc1 - I to az tyle ?Bo padnę :)Widac niewiele ci do szczęścia potrzeba.
@Prestidigitator - Coś się chyba szykuje. Ja słyszałem inną wersję, ciekawszą dla nas, ale tak czy siak, trzeba coś z tym zrobić. To co mamy teraz, to jakaś sztuczna popierdółka, ani to duże silne organizmy na wzór niemieckich landów, czy francuskich regionów, ani hiszpańskie prowincje dla kontrastu. To jakaś poroniona hybryda, z masą bezsensownych powiatów i równie bezsensownych urzędasów. Do tego skrajnie krzywdząca i hamująca rozwój, wielu, wielu miast, na rzecz parunastu, w tym kilku, wybranych chyba w losowaniu na pałę, na stolice. Czas na zmiany.
Pewnej mroźnej zimy , łabędzie z rzeki Elbląg zniknęły jak się potem okazało , olsztyn zabrał na swoje bagna,bo u nich z głodu padały.