A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Czy ty człowieku jesteś hromy ,czy tak tępy ,że myślisz że te tępe hieny z PiS coś Ci dadzą? Zawdzięczamy w sporom stopniu to pewnej kobiecie co za stołek była za Olsztynem.
Komuchy byly, sa, i. .. ..
Było to bardzo średnie miasto firmujace bardzo średnie województwo. Województwo zlikwidowano, miasto zostało. Czy coś się zmieniło na korzyść? Na pewno tak. Ogólny wygląd Elbląga, jego domów, ulic, powstało niebanalne choć dyskusyjne Stare Miasto, kilka arterii, świetne połączenie drogowe z Trojmiastem i Warszawą, kilka centrów handlu i bardzo lokalne uczelnie wyższe, które nie gwarantują zatrudnienia. Co natomiast zmieniło się na minus albo co mogło być a nie jest? Zmalał potencjał ekonomiczny Elbląga, znikł świetny onegdaj przemysł i znane marki jak Zamech, Truso, Renoma, Plastyk. Nie jest Elbląg miastem wojskowym w takiej mierze jak był. Nie stał się miastem akademickim ani portem morskim. Ma słabych polityków krajowych a lokalnych bez wizji rozwoju miasta. Jest ośrodkiem handlu także dla okolicznych miejscowości ale mógłby być nim dużo bardziej. Jest siedzibą diecezji ale nie widać tego gdyż na przykład nikt nie potrafi wylansowac Elbląga jako miejsca ważnego dla polskiego chrześcijaństwa, związanego ze śmiercią św Wojciecha w Świętym Gaju. Nie jest ważnym portem morskim mimo że od 1993 nominalnie taką range posiada. Nie przyciąga inwestorów z racji położenia na przecięciu ważnych dróg krajowych będących też szlakami międzynarodowymi. Ponadto wiele obiektów, w tym unikatowych, odziedziczonych po niemieckich włodarzach miasta bądź po okresie PRL uległo likwidacji, rozbiórkom bądź zamienia się w ruinę - kolej nadzalewowa, największy w kraju basen pływacki, park leśny i las Bazantarnia, Góra Chrobrego. I wszystko wskazuje na to, że jeśli się nie zmieni polityka władz centralnych wobec takich ośrodków jak Elbląg oraz sposób działania lokalnych samorządów, degradacja w następnych 20 latach postąpi jeszcze bardziej.
Don Krasulski ma inne cele niż dobro mieszkańców Elbląga, właśnie szkołę średnią zrobił i chyba szykuje się na studia, bo słyszał że życie studenta to ciągły cug
Bardzo średnie miasto?? Rozwiń tą myśl. Bo z tego co ja wiem to było bardzo prężnie działające miasto z firmami (produktami znanymi na całym świecie) ABB, Browar, Stocznia (w czasach świetności to gdańska podlegała pod elbląską). Z trójmiastem świetne połączenie jest od 3 mc, do Warszawy by było świetnie jeszcze troszkę brakuje.Gdzie są te centra handlu?? Ogrody?? Giełda koło "shell" i biedronki oraz lidle?? Czy może chińskie centra handlowe??. No i na co nam uczelnie które kształcą bezrobotnych?? A co do wyglądu miasta niestety musieli budować ponieważ gdyby nie budowali unia kochana by zabrała w formie kar ze 2 albo 3 razy więcej niż dała.
Nie zapominaj, że gdy będzie przekop to przy pogodzie takiej jak teraz, będzie on zamulany, i będzie trzeba go czyścić i pogłębiać.
DRE, Siemens, GE, browar, wojsko (pracownicy cywilni) i jeszcze myślę, że kilka firm by się znalazło, a w tych firmach zarobki są niezłe i co chwila szukają ludzi chętnych do pracy (tylko trzeba chcieć pracować), a znam takie sytuacje gdzie na stanowisko (nawet do przyuczenia) pitrzebowali 6 osób na rozmowę stawiło się 5 wszystkich przyjeli stawka początkowa bodajże 4300 brutto czyli netto wychodzi jakieś 2800 (to mało na początek??). Ale jak ktoś siedzi zarabia 1700 netto i nie szuka dalej bo uważa, wszystkich miarą "fabryki mebli" to powedzenia w narzekaniu. Ja pracuje i mam się dobrze - nie jest super - ale tragedii nie ma i nie jest tak źle jak tu wypisujesz. A możesz założyć własną firmę wtedy będziemy pracowali na Twój nowy samochód jak dasz mi 4000 netto, nie widzę problemu.
Jedyna rozsądna opcja to gospodarzyć po swojemu: www.elblorado.pl
czas najwyższy zacząć działać nie tylko pisząc komentarze czas wyjść na ulicę, ale nie pod flagami kodu czy czegokolwiek partyjnego, jako obywatele wyjść i zacząć demonstrować chęć odłączenia się od szuwarowa błotno-bagiennego jakim jest olsztyn tak piszę celowo z małej litery bo to jest dziura zabita dechami. Elblążanie zaczyna się tak ważny dla partii rok wyborczy, zmuśmy w końcu polityków aby zrobili coś raz dla naszego miasta.
Rozwijam myśl. Na pewno Nie jest Elbląg pierwsza ligą polskich miast i nie był nią, chyba że wspominam czasy sprzed kilkuset lat. Tak jak Olimpia, za dobry na drugą, za słaby na pierwszą ligę. I tak jak Olimpia ostatnio nawet i w drugiej lidze wlecze ogony z tendencją dalszego spadku. W latach 50 liczył Elbląg około 67 tys. mieszkańców, teraz 120 tys. Ale w tym samym czasie Olsztyn urósł z 67 do 173,5 tys. Toruń z 92 do 202, 5 tysięcy. Toruń i Olsztyn łączy jedno : wyższe uczelnie. Miał Elbląg szansę być siedzibą Akademii Rolniczo - Technicznej, jednak przy obojętnym stosunku gdansko - elblaskiej władzy przechwycil ja Olsztyn. Mogę długo ale szkoda mi czasu na uzasadnienie tego co oczywiste.