UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Rozwijam myśl. Na pewno Nie jest Elbląg pierwsza ligą polskich miast i nie był nią, chyba że wspominam czasy sprzed kilkuset lat. Tak jak Olimpia, za dobry na drugą, za słaby na pierwszą ligę. I tak jak Olimpia ostatnio nawet i w drugiej lidze wlecze ogony z tendencją dalszego spadku. W latach 50 liczył Elbląg około 67 tys. mieszkańców, teraz 120 tys. Ale w tym samym czasie Olsztyn urósł z 67 do 173,5 tys. Toruń z 92 do 202, 5 tysięcy. Toruń i Olsztyn łączy jedno : wyższe uczelnie. Miał Elbląg szansę być siedzibą Akademii Rolniczo - Technicznej, jednak przy obojętnym stosunku gdansko - elblaskiej władzy przechwycil ja Olsztyn. Mogę długo ale szkoda mi czasu na uzasadnienie tego co oczywiste.

BEZ ŚCIEM proszę

Anuluj