135
01.01.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Piszesz nieprawdę, dlaczego kłamiesz? Podajesz Olsztyn? Te miasto już po wojnie stało się miastem woj. i nie było tak zniszczone. Więc argument, czemu Elbląg tak nie urósł jest śmieszny. Dlaczego tak ważny fakt przegspiles, może celowo zatailes. Dlaczego nic nie napiszesz o komunikacji tramwajowej które jest w naszym mieście od XIXw nieprzerwanie? W Olsztynie ja zlikwidowano i teraz na siłę ja reaktywuja. Przegapiłes czy znowu zatailes. Dodatkowo bardzo slaba wiedza na temat potencjału przemysłowego. Zamech to nie była średnia firma że średniego miasta. I to jest fakt niepodważalny. Nie ma Zamechu, ale na jego miejsce jest wiele firm w tym przewinęło się takie światowe koncerny jak ABB, Alstom, czy teraz GE. I. Znowu nie wiedziałeś, czy robisz to celowo tylko bez ściem proszę.
Obserwator. (2019.01.02)
Możesz długo, tak sciemniac? wypisywać te grafomanskie bzdury, pomijać ważne fakty historyczne jak to że Elbląg po 45r był ruiną, powiatem de facto facto do 75r dojony przez Gdańsk, pomijany przez władze. I zestawiasz to z Olsztynem, który został miastem wojewódzkim zaraz po wojnie? Jesteś po prostu śmieszny.
Gosc1 (2019.01.02)
A Toruń zaraz po wojnie jakim był miastem? Wojewódzkim?
BEZ ŚCIEM proszę (2019.01.02)
Wiesz, ze teraz to jesteś śmieszny?
Gosc1 (2019.01.02)
Olsztyn przez pierwszą dekadę powojennych lat był ludnosciowo mniejszy od Elbląga. Powierzchnia przedwojennego 45 tys. miasta (w 1939, Elbląg w tym czasie liczył ponad 90 tys. mieszk.) była mniejsza niż ocalałe elblaskie przedmieścia. Do lat 60 nie było tu znaczącego przemysłu, dopóki nie powstala fabryka opon i później Indykpol. Elbląg był, podkreślam BYŁ, silnym ośrodkiem przemysłowym i do 1975 roku miastem powiatowym w woj. gdańskim. Ale i Toruń w tym czasie był tylko siedzibą powiatu w woj. bydgoskim
BEZ ŚCIEM proszę (2019.01.02)
Toruń niedouczony kolego nie poniósł żadnych strat po 2 wojnie światowej.
Obserwator. (2019.01.02)
Elbląg był miastem rozgrabionyn przez armię czerwona i doszczętnie zniszczonym. Mimo to uruchomiono tu w kilku ocalałych halach zakłady mechaniczne im swierczewskiego później Zamechu, a teraz General Electric. To oczywiście kwalifikowalo Elbląg i myślę że dalej wyróżnia nasze miasto spośród innych. Nie wiem czy wiesz, ale turbiny do elektrowni Ostrołęka, wcześniej do Opola, będzie dostarczone przez GE, podaję Ci zaledwie 2 projekty z przeciągu kilku. Nikt w Polsce nie ma możliwości wykonania wirnika turbiny, by spełnić wszystkie normy jakościowe. Elbląg nie miał takich warunków rozwoju jak Olsztyn czy torun, o czym pisałem wcześniej i jest to bezspornie. Był marginaluzowany przez Gdańsk, od prawie 20 lat jest niszczone przez Olsztyn.
Obserwator. (2019.01.02)
No dobra, fajnie dyskutujecie o tym co było, ale co dalej?Na co liczymy i czy w ogóle na coś, jakieś wyjście z tego gdańsko-olsztyńskiego pata?
hd (2019.01.02)

info

3  
  0
Z czego się cieszyć należy płakać. Włodarzy Elbląg miał zawsze słabych A teraz to tragedia .WROBEL który jest szczęśliwy gdyż ten podział mu odpowiada bo ten jegomość nie potrafi wstawić się za naszym miastem bo ma swój interes osobistą karierą. Buraki to dla niego pełnią życia. Elbląg dla niego to tylko przystanek. Pogonić to towarzystwo. Nowy podział administracyjny już niedługo.
Lalek (2019.01.02)

info

8  
  0
a czy nie można Elbląga włączyć do pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej tak samo jak już przynależą do niej Bydgoszcz i Toruń? Przecież poprawiłoby to rozwój przedsiębiorczości w naszym mieście. ..
(2019.01.02)