Do Olsztyna częściej, do Malborka ciszej

40
17.12.2025
Do Olsztyna częściej, do Malborka ciszej
fot. Anna Dembińska (arch.portel.pl)
Właśnie zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych. - Na trasie z Olsztyna do Elbląga część kursów pociągów regionalnych ma być realizowana również w soboty i niedziele – poinformował Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski.

Od 14 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych na Warmii i Mazurach.

- Rozszerzamy ofertę na trasie do Elbląga, gdzie część kursów zostanie wydłużona o kursowanie w soboty i niedziele – informuje Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski.

Wraz z nowym rozkładem wprowadzono również ulgę dla krwiodawców pierwszego stopnia (czyli, gdy oddał 18 litrów krwi): bilet jednorazowy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego będzie kosztował złotówkę, a miesięczny imienny dziesięć złotych.

Również w grudniu PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły pierwszy etap modernizacji linii kolejowej nr 204 między Malborkiem a Elblągiem. Prace trwały pięć miesięcy. Wymieniono m.in. szyny i ułożono nowe podkłady. Dla pasażerów oznacza to bardziej płynną i mniej hałaśliwą podróż. Poza wymianą nawierzchni przebudowano siedemnaście przejazdów kolejowo‑drogowych, m.in. w Fiszewie, Oleśnie i Karczowiskach Górnych. Kolejny etap inwestycji zostanie zrealizowany w przyszłym roku, kiedy to zaplanowano remont sieci trakcyjnej. To ma pozwolić przewoźnikom pasażerskim na prowadzenie pociągów z prędkością do 160 km/h, z obecnych 100-120 km/h. Składy towarowe pojadą 120 km/h (teraz najwyżej 100 km/h). Ponadto PKP PLK planują montaż aktywnych urządzeń zabezpieczenia ruchu na pięciu przejazdach kolejowo – drogowych.

Sprawdź rozkład pociągów regionalnych na trasie Elbląg-Olsztyn.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
po jaki.. do olsztyna czescij?
(2025.12.17)
a potrzebny ten olsztyn ? ludzie tak tłumnie tam podróżują ?
Jacyna (2025.12.17)
Od Olsztyna tylko o jedno połączenie regionalne więcej do Elbląga w porównaniu do poprzednich rozkładów.
nwm (2025.12.17)

info

26  
  1
I gitara, coraz więcej ludzi jeździ do Olsztyna, tam jest przyszlosc, pozdrawiam elblaska brygadę KO, wesołych swiat
(2025.12.17)
Ten Olszczyn to niech se tam siedzi gdzie jest, na tym zapupiu gdzie musieli specjalnie drogą odbijać, żeby tam dojechać. Po co komu tam pociąg z tych cywilizowanych rejonów na tamte peryferia? Dajcie spokój i wogóle Elbląg do Pomorskiego! Olsztyn na bagna!
huehue_olszczyn (2025.12.17)

info

43  
  8
Bo wg najnowszych ustaleń to stolica wojewodztwa, a my jesteśmy jej lennem.
(2025.12.17)
Ale po co tam jeździć na te bagna i peryferia Polski klasy A...
polska_klasy_pjerszej (2025.12.17)

info

32  
  8
@Jacyna - Olsztyn niepotrzebny, zburzyć, zaorać i posadzić ziemniaki.
ziemniaczane_królestwo (2025.12.17)
Kolejny dowod na to ze samorzadowcy z elblaga jak i senatorowie, poslowie nie znaja potrzeb elblazan i sa kompletnie slepi i glusi na potrzeby naszego miasta. Należy ich jak najszybciej wypedzic z zajmowanych stanowisk i pozbawic egzystencji w polityce. Elblążanie wielokrotnie apelowali o koniecznosc zwiekszenia czestotliwosci polaczen do glownych wezlow komunikacyjnych czyli Tczewa i Malborka oraz zwiekszenia czestotliwosci polaczen z tych wezlow do Elblaga. Niestety nie zostalismy wysluchani. Powrot z Wrocławia czy Warszawy a nastepnie oczekiwanie w tczewie lub malborku na przesiadke do elblaga 45 minut i wiecej jest w obecnych czasach nie do przyjecia. Zamiast tego co jakis czas jurij motorowka zamieszcza na swoich socjalach zdjecie z pierwszej klasy pendolino na ktorym delektuje sie kawka lub jedzeniem. Oczywiscie on jedzie za nasze pieniadze. Jedzie do stolicy i nic nie robi.
Jawamwójtaniewybierałem (2025.12.17)
Budować szybką kolej w 30 minut i mniej do Gdańska przez Nowy Dwór Gdański a nie do jakiegoś Olsztyna gdzie każdy elblążanin wie że jest grabiony na rzecz tego śmiesznego miasta. My tu w Elblągu mamy tylko z pomorzem i morzem więzy krwi a nie z jakimiś jeziorami.
(2025.12.17)