Nauczyciel wyzywa w Internecie

78
19.12.2025
Nauczyciel wyzywa w Internecie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. pixabay.com)
„Was pedałów trzeba eliminować” – to jeden z wpisów nauczyciela Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu pod postem na Facebooku. O sprawie szkołę i naszą redakcję powiadomił jeden z mieszkańców.

„Jestem zbulwersowany wypowiedziami zamieszczanymi w mediach społecznościowych przez jednego z Państwa pracowników. Publiczne nawoływanie do nienawiści i eliminacji homoseksualistów? W jakich my czasach żyjemy, że ktoś głoszący takie poglądy może być nauczycielem? – napisał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu pan Rafał, jeden z mieszkańców,

Nauczyciel wyzywa w Internecie
Skan z postami nauczyciela. Zasłoniliśmy dane osobowe, zostawiając same wpisy
przekierowując maila w tej sprawie do naszej redakcji. Do wiadomości dołączył zrzut ekranu, na którym widać posty wspomnianego nauczyciela sprzed kilku dni. „Was pedałów trzeba eliminować” – to jeden z wpisów.

Nasz Czytelnik złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie nawoływania do nienawiści i publicznego znieważenia. Domaga się także interwencji szkoły.

Andrzej Korpacki, dyrektor ZPSM, w odpowiedzi na pytania naszej redakcji napisał:

- Trwa postępowanie wyjaśniające. Szkoła prowadzi konsultacje prawne w sprawie kwalifikacji prawnej czynu. Wysoce prawdopodobne jest skierowanie sprawy do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim. Decyzje zapadną jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – odpowiedział dyrektor.

Udało nam się skontaktować z nauczycielem ZPSM, który na co dzień prowadzi lekcje wychowania fizycznego, prowadzi też zajęcia z młodzieżą w jednym z podelbląskich klubów piłkarskich.

– Przeprosiłem pana (tu pada nazwiska osoby, którą obrażał w Internecie – red.), za zwrot, którego użyłem. Żałuję tej sytuacji i nie mam nic więcej do dodania – napisał nam w wiadomości w Messengerze, gdy zadaliśmy mu pytania o jego postępowanie w sieci.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wielkie mi mecyje. Już musicie to w media wrzucac? WIelkie mi mecyje, w sejmie nie lepiej a jakoś nikt ich nie rozlicza tylko memy robi ale tu elblążkowo, szukają sensacji gdzie jej nie ma a prawa zawsze leży w zaroślach. Pozdro elo 600!
(2025.12.19)

info

62  
  41
Dobry przykład tego że czasami po prostu trzeba umieć powiedzieć nic.
kierowca z bombowca1 (2025.12.19)

info

31  
  7
A dlaczego HATE? Jakie HATE? Moze Hare Kriszna rama rma? Mieszkamy w polsce tutaj prosze używać rzeczy po imieniu, Nie wiem co to znaczy HATE, wiem co to nienawiść, złość czy depresja. nazywajcie rzeczy po imieniu, możę jeszxcze po ukraińsku??? A to juz "Hejt" przeplasiam; )
(2025.12.19)
Najpierw przyjmij do wiadomości (jeśli już żyjesz w Polsce - ooo... tu pierwsza podpowiedź, jak poprawnie napisać ten wyraz!), że nie używamy rzeczy po imieniu, po przecinku nie trzeba używać wielkich liter, a zdanie - dla odmiany zaczynamy właśnie taką literą!
możę jeszxcze cuś się popi (2025.12.19)
ty naprawdę tak na powarznie czy ódajesz? człeku jeden, leje na mokro na stylistykę bo to nie esej na zaliczenie doktoratu ani elaborat dla marszałka a jedynie nic nie znaczące okienko komentaża (rozlicz jeszcze orto. będzie ci lżej na dóhu, "moralisto sieciowy" komentaży w nódnym necie; ) haha ale ludzie to mają nudne zycie aby taki koment nastukać bo mu się przecinek nie zgadzał łooo rety, masakra, upadek
(2025.12.19)
A jak nauczyciel na strajku kobiet wraz z uczennicami skandował hasło " hej hej aborcja jest ok " to było dobrze???? Brawo dla nauczyciela z muzycznej
(2025.12.19)

info

82  
  51
I oczywiście dyskusja w stylu portel albo puszczą albo nie puszczą. Wolność prasy i wypowiedzi pod warunkiem, że wam pasuje. A to pamiętam. Tak było za komuny.
(2025.12.19)
Czego się spodziewać gdy żyje się kraju w którym 95 % katolików
Zło przyciąga (2025.12.19)
@Zło przyciąga - Nie on pierwszy i pewnie nie ostatni
Religia to zło (2025.12.19)
Stary, nie chwal się swoim analfabetyzmem bo to strasznie słabe i znamionuje bardzo niski intelekt.
Ljbbj (2025.12.19)