Olimpia bez punktów

65
11.07.2020
Olimpia bez punktów
Olimpia przegrała ze Skrą Częstpchowa (fot. Anna Dembińska)
To już kolejny mecz, po którym Olimpijczycy nie mogą sobie dopisać punktów w tabeli II ligi. Goście z Częstochowy w pierwszej połowie strzelili dwie bramki. Żołto-biało-niebiescy w drugiej części spotkania zdobyli kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Kamil Wenger, który wykorzystał rzut karny.  Mimo ambitnej gry gospodarze nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Olimpia Elbląg - Skra Częstochowa 1:2. Zobacz zdjęcia.

Zaczęło się dość obiecująco. Już w 4. minucie po rzucie rożnym Tomasz Lewandowski głową strącił piłkę do Michała Kiełtyki, a ten nie wykorzystał sytuacji posyłając piłkę nad bramką. Kilka minut później Rafał Brusiło uratował gości przed przypuszczalną stratą bramki po strzale Tomasza Sedlewskiego. Pierwsze minuty Skra zaczęła głęboko w obronie i Olimpijczycy przeprowadzili kilka potencjalnie groźnych ataków.

Goście stosunkowo szybko otrząsnęli się i sami zaczęli atakować bramkę Pawła Rutkowskiego. W 13. minucie Piotr Nocoń posłał piłkę nad bramką. W 27. minucie z dystansu bramkarza gospodarzy postraszył Daniel Rumin.

Dwie minuty później Olimpijczycy przeżyli trzęsienie ziemi. Daniel Rumin biegł prawą stroną boiska mijając kolejnych piłkarzy gospodarzy. Kiedy na jego drodze stanął Tomasz Lewandowski wydawać by się mogło, że kapitan Olimpii „wyjaśni sprawę”. Niestety stoper Olimpii doznaje w tym momencie niespodziewanej kontuzji, napastnik gości wykorzystuje sytuację i otwiera wynik meczu. Tomasz Lewandowski kulejąc schodzi z boiska, gospodarze przez chwilę muszą grać „w dziesiątkę”. Kolejny atak Skry kończy się dośrodkowaniem Rafała Brusiło z lewej strony. Dośrodkowania nikt nie potrafił wykorzystać, a piłka... wpadła do bramki Olimpii przy długim słupku. I było 2:0 dla gości.

Trochę nadziei w serca swoich kibiców Olimpijczycy wlali w 52. minucie. Chwilę wcześniej w polu karnym Skry faulowany był Jakub Branecki. Sędzia wskazał na wapno, a rzut karny wykorzystał Kamil Wenger.

Żółto-biało-niebiescy w drugiej połowie częściej atakowali bramkę Mikołaja Biegańskiego. Najlepsza okazję do wyrównania miał Kamil Wenger w 65. minucie, kiedy z bliskiej odległości, po dośrodkowaniu Jakuba Braneckiego nie trafił w bramkę. Kilka minut później Tomasz Sedlewski silnym strzałem z dystansu chciał zaskoczyć bramkarza Skry, Mikołaj Biegański z trudem, ale obronił.

Goście próbowali zdobyć trzeciego gola, który uspokoiłby mecz. Największą szansę miał Piotr Nocoń w 74. minucie. W drugiej części meczu Paweł Rutkowski nie musiał wyjmować piłki z własnej bramki.

Kolejny mecz żółto-biało-niebiescy rozegrają w środę w Rzeszowie. Ich rywalem będzie tamtejsza Stal.

 

Olimpia Elbląg – Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 – Rumin (29. min.), 0:2 – Brusiło (31. min.), 1:2 – Wenger (52. min., karny)

 

Olimpia: Rutkowski – Kiełtyka, Lewandowski (32' Wierzba), Wenger, Sedlewski, Milanowski, Krasa, Bednarski, Bucio (46' Jabłoński), Morys (44' Kordykiewicz), Branecki (90' Sarnowski)

 

Zobacz tabelę II ligi

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Idealnie. Jeszcze niech dol tabeli zacznie wygrywac i wielebny spusci Olimpie do III ligii.
wolf (2020.07.11)
Cebula nie masz Ambicji, odpuscilbys a nie tkwisz by tylko posadę miec
Alko12@ (2020.07.11)

info

33  
  4
@wolf - Eksperci tacy jesteście za Olimpią i potraficie wylewać żale w internecie. Nie ma pieniędzy, nie ma grania, proste. Ten śmieszny fan klub Legii, wystarczy, że będzie grać spokojnie w III lidze. Nawet gdyby, piłkarsko Olimpia nie nadaje się, na I ligę. Trzeba mieć pieniądze, słucham eksperci skąd je weźmiecie? Dymisja księdza i co dalej? Bo tylko czytam hejt. Przypominam wspaniały epizod 2011 / 2012.
jdjd (2020.07.11)
no własnie i co zrobiono od sezonu 2011,aby do takiej sytuacji nie dopuscić? Po prostu nie szukac spnsorow i balansować pomiedzy drugą a trzecią ligą.
(2020.07.11)

info

37  
  2
szkoda ze pogon sie podlozyla to b y spadli gdyby nie te 3 pkt
(2020.07.11)

info

11  
  4
@jdjd - Skoro nie ma pieniedzy to niech wielebny wycofa klub ze szczebla centralnego i niech gra sobie w a-klasie juniorami. Tam nie trzeba duzych pieniedzy, bilety beda za 0 zl i chlopaki beda sobie kopac po pracy/szkole pilke dla przyjemnosci.
wolf (2020.07.11)
Horror zbliżamy się do 3ligi
(2020.07.11)

info

28  
  1
Chce mi ktos powiedziec, ze ksiadz jeszcze pobiera oplaty za bilety na mecz Juniorow i naiwniacy sie na to nabieraja? Gratuluje. Robcie tak dalej, bo widac ze wam to pasuje.
cichy (2020.07.11)

info

39  
  1
Portel to mi już od jakiegoś czasu przypomina gazetę wybiórczą. Chodzi o przekaz, retorykę i wybiórczość tematów. Dziś nic o rzezi wołyńskiej. Rocznica. O ludobójstwie na Polakch dokonanym przez Ukraińców. Nic o strasznych mordach, straszliwych torturach. Pierdoły na łamach mają pierwszeństwo. Ech, doczekaliśmy czasów.
rejtan369 (2020.07.11)
Oni ciągle wystawiają ten ręcznik na bramce :D syn jakiegoś sponsora?
Zdzichu Marynarz (2020.07.11)