Tor na ostatniej prostej

25
26.05.2017
Tor na ostatniej prostej
fot. Anna Dembińska
Rozpoczęły się odbiory poszczególnych części toru łyżwiarsko- wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Termin oddania inwestycji do użytku wciąż nie jest znany, ale... widać już przysłowiowe światełko w tunelu i już za chwileczkę, już za momencik łyżwiarze szybcy i wrotkarze będą mogli kręcić kółka na torze. Zobacz, jak dzisiaj wygląda tor.
15 maja – tego dnia budowa sztucznie mrożonego toru wrotkarskiego miała być zakończona. Jednak przysłowiowe „światełko w tunelu” już się zaświeciło i można się spodziewać, że w najbliższym czasie inwestycja zostanie zakończona i oddana do użytku.
   - Odbiory rozpoczęły się we wtorek 23 maja i trwają. Na 30 maja zaplanowano kolejne duże spotkanie dotyczące kolejnych odbiorów – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
   Podczas testów przeprowadzonych przez rolkarzy 22 maja wyszły na jaw pewne nierówności na płycie toru, które wykonawca musiał zlikwidować. Odpowiedź na najważniejsze pytania związane z torem: czy system mrożący działa i czy tor będzie „zamrażał” poznamy dopiero zimą.
   - Próby szczelności, które były wykonywane przed betonowaniem dały efekt pozytywny – mówi Łukasz Mierzejewski.
   Wykonawca buduje boiska o sztucznej nawierzchni do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i tenisa. Oczywiście wszystko będzie oświetlone, pojawią się ławeczki, śmietniki.
Tor na ostatniej prostej
fot. Anna Dembińska
Tor łyżwiarski odciąży „treningowo” lodowisko przy ul. Karowej, gdyż na nowym obiekcie będą mogli trenować łyżwiarze szybcy. A to z kolei powinno zwolnić miejsce na treningi dla sportowców uprawiających inne dyscypliny sportu.
   Inwestycja ma kosztować 5,1 mln zł – z czego 1,5 miliona zł pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego. Nad wykonawcą wiszą też kary umowne za niedotrzymanie terminu (25 tys. zł za każdy dzień opóźnienia), ale ich kwestia będzie rozpatrywana po zakończeniu inwestycji.
   Na razie łyżwiarze i kibice czekają...W ostatni weekend listopada zaplanowano na nowym torze Ogólnopolskie Zawody Dzieci.
Sebastian Malicki

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Lepiej poczekajcie z tymi odbiorami do pierwszej ulewy, bo potem się okaże że po deszczu ten tor zamienia się w jezioro.
rrrrrr (2017.05.26)

info

17  
  2
Nie ma co narzekać na opóźnienie bo porównując ich prace gdzie musieli położyć naprawdę dobra pajęczyna rur do mrozenia a masz epec który przy McDonalda na grunwaldzkiej pare rur wymieniają już 4 miesiac
Jamaleg (2017.05.26)
Przestańcie czarowac Żadnych. Kar nie zapłacą bo w tym ratuszu twierdzą że. Miasto jest bogate. PiS widzi i nic nie reaguje.
Wstyd (2017.05.26)

info

8  
  9
Będą zawody kibice będą stali bo brak jest trybun chociaż na obu prostych. Przyjadą na zawody z Polski umieją się. Elbląg się ośmiesza.
Elblazanin (2017.05.26)

info

13  
  1
Gdzie bandy???
(2017.05.26)
ja te spartaczona robote kazal bym odebrac prezydentowi miasta albo jego zastepcom, ,bo zawsze jakiegos glupka trzeba znalezc, ,nikt chyba przy zdrowych zmyslach tej przeterminowanej partaniny i to kilkakrotnie, nie mowiac juz o jakosci wykonania nie wezmie na swoje barki, no chyba ze barki sa z Borowa i podpieraja caly nasz urzad???
podpieralski (2017.05.26)

info

9  
  1
Z całym szacunkiem - a kto z imienia i nazwiska to odbiera ? Czy są to te same osoby co odbierały EPT ? To dopiero był przekręt a teraz też to nam władze miasta fundują ale za mniejszą kasę.
hamulcowy (2017.05.26)

info

7  
  1
Panie Malicki jest pan chura optymista jak ten tor ma odciazyc lodowisko przy karowej jak jego kolejne terminy oddania do uzytku sa czysta mrzonka Juz w tamtym roku mielismy miec na tym obiekcie zawody rangi ogolnopolskiej kolejne terminy nie zostaly dotrzymane a Pan jak ci z Borowa. .. wszstko pomalu bedzie ok, tylko panowie to wszystko jest wlasnie za wolno i do kitu.
inspektorcolombo (2017.05.26)

info

9  
  1
kiedyścinka poboczy dróg powiatowych!!!!!????? Wojewódzkie zrobiły a wy co????
(2017.05.26)

info

6  
  0
Dlaczego nie ma tu ani słowa o niechęci UM do egzekwowania kar umownych za skandaliczne opóźnienia? Niewygodny temat dla UM i jego zaprzyjaźnionych mediów?
Wpłaciłem_na_kampanię_Wróbla (2017.05.26)

info

12  
  1