15 maja – tego dnia budowa sztucznie mrożonego toru wrotkarskiego miała być zakończona. Jednak przysłowiowe „światełko w tunelu” już się zaświeciło i można się spodziewać, że w najbliższym czasie inwestycja zostanie zakończona i oddana do użytku.
- Odbiory rozpoczęły się we wtorek 23 maja i trwają. Na 30 maja zaplanowano kolejne duże spotkanie dotyczące kolejnych odbiorów – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
Podczas testów przeprowadzonych przez rolkarzy 22 maja wyszły na jaw pewne nierówności na płycie toru, które wykonawca musiał zlikwidować. Odpowiedź na najważniejsze pytania związane z torem: czy system mrożący działa i czy tor będzie „zamrażał” poznamy dopiero zimą.
- Próby szczelności, które były wykonywane przed betonowaniem dały efekt pozytywny – mówi Łukasz Mierzejewski.
Wykonawca buduje boiska o sztucznej nawierzchni do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i tenisa. Oczywiście wszystko będzie oświetlone, pojawią się ławeczki, śmietniki.
Tor łyżwiarski odciąży „treningowo” lodowisko przy ul. Karowej, gdyż na nowym obiekcie będą mogli trenować łyżwiarze szybcy. A to z kolei powinno zwolnić miejsce na treningi dla sportowców uprawiających inne dyscypliny sportu.
Inwestycja ma kosztować 5,1 mln zł – z czego 1,5 miliona zł pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego. Nad wykonawcą wiszą też kary umowne za niedotrzymanie terminu (25 tys. zł za każdy dzień opóźnienia), ale ich kwestia będzie rozpatrywana po zakończeniu inwestycji.
Na razie łyżwiarze i kibice czekają...W ostatni weekend listopada zaplanowano na nowym torze Ogólnopolskie Zawody Dzieci.