Jak zagospodarować Zalew Wiślany?

46
27.10.2021
Jak zagospodarować Zalew Wiślany?
fot. Anna Dembińska
We wtorek, 9 listopada, w sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu zagospodarowania wód Zalewu Wiślanego.

Urząd Morski w Gdyni wyłożył do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych Zalewu Wiślanego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Z dokumentem można zapoznać się na stronie www.umgdy.gov.pl. Osoby zainteresowane swoje uwagi mogą wnosić od niego do 7 grudnia, najprościej korzystając z maila: planymorskie@umgdy.gov.pl lub osobiście w siedzibie UM w Gdyni, która mieści się na ul. Chrzanowskiego.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz prognozą oddziaływania na środowisko odbędzie się w 9 listopada w sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim o godz. 11. Zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu należy przesyłać na adres planymorskie@umgdy.gov.pl do 5 listopada. Odbędzie się ona z udziałem przedstawicieli Urzędu Morskiego w Gdyni.

Plan liczy około 64 strony, obejmuje m. in. taką tematykę jak: transport, właściwy stan systemu ochrony brzegu morskiego, badania naukowe, dziedzictwo kulturowe, ochrona środowiska i przyrody, turystyka, czy infrastruktura techniczna.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
wybetonować najlepiej, albo przenieść.
(2021.10.27)
oczyścic z brudów i syfu, a potem niech będzie kąpielisko miejskie dla elblążan z koleja nadzalewową, bo autem nie każdy chce non stop jeżdzić, nawet piwa wtedy nie mozna sie napic, bo mandat grozi w kraju policyjnym.
HOIEN (2021.10.27)
@HOIEN - Faktycznie masz rację. Najważniejszym atrybutem wypoczywającego polaka jest PIWO.
(2021.10.27)
Dobrze, że w Nowym Dworze Gd. zastanawiają się nad Mierzeją, w Elblągu inne problemy - otwarcie jadłodajni w szkole. ..
124 (2021.10.27)
Też jestem za tym, żeby zabetonowac, byłby w końcu święty spokój. Bo ile czasu można bić zalewowa piane, od dawna wiadomo przecież co powinno być zrobione.
(2021.10.27)

info

3  
  9
Marzy mi się żuławskie Saint Tropez :)
(2021.10.27)

info

15  
  5
No właśnie w Nowym Dworze Gd. , zastanwiają sie jak zagospodarować Zalew Wiślany, a prakrycznie to nie mają dostępu do niego, no chyba ze liczymy Tugę, ktòra w gòrnej części przekształca sie w sieć rowòw melioracyjnych, a władze Elbląga z dostępęm do niego i pogłębianą rzeką Elbląg, juz takich dylematòw nie mają, bo po co myśleć o czymś o czym myślą inni, władzunia jedynie może wyciągnąć rączkę po kasę jak już wszystko będzie gotowe. I niech mi ktoś powie, ze PIS nie wie co robi. Byłoby grzechem dawac jakąkolwiek forsę dla tych bezradnych.
100% (2021.10.27)
Z urzędu do rozmowy powinni zaprosić wszystkich naukowców, którzy od dekad badają akwen Zalewu Wiślanego!
Kat_Na_Idiotów (2021.10.27)

info

6  
  2
A czy nasz ten cały port łącznie z władzami miasta UM, mają jakiś plan i czy wiedzą co potrzebują i czy wystąpili o odpowiednie fundusze, bo żeby się o nie ubiegać to trzeba mieć jakiś plan, ale jakoś cisza i nie słyszy sie, że rząd wstrzymał fundusze na suwnice w porcie, czy budowę placòw manewrowych, czy linii kolejowej, bazy kontenerowej, o i proszę zaraz mieszkańcy napiszą cały plan i projekt budowy nowego portu. .. do roboty leniuchy na co Wy tak naprawdę czekacie, dostać taką szansę i tak ją zmarnować, bedzie jak z basenem, jak z koleją nadzalewową kurde jak ze stadionem na ktòry już była przyznana forsa. , jak sie czegoś bardzo nie chce to nawet diabła nie zaciągniesz, do święconej wody- - jaki wniosek, ?, trzeba ich z tego ratusza prześwięcić.
Prześwięty (2021.10.27)

info

28  
  2
@100% - Racja. Lepiej dać tysiącom swoich rodzin w spółkach skarbu państwa. No i apropos grzechu to trzeba z budżetu kupić odpusty u księcia toruńskiego
System (2021.10.27)