Bednarska do przebudowy

39
15.02.2022
Bednarska do przebudowy
(fot. Michał Skroboszewski)
1,8 mln złotych ma kosztować przebudowa ulicy Bednarskiej na starówce. Władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie inwestycji do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przy ul. Bednarskiej trwa budowa kolejnych kamienic, prowadzona przez prywatnego inwestora. Po jej zakończeniu władze miasta chcą przebudować ulicę na całej jej długości.

- Projektowana jest przebudowa odcinka jezdni dwukierunkowej długości około 156 m oraz odcinka jezdni jednokierunkowej długości około 26 m o nawierzchni z kostki granitowej, obramowanie jezdni krawężnikami kamiennymi – czytamy w informacji przygotowanej przez urzędników na posiedzenie komisji gospodarki miasta.

Powstaną także nowe chodniki z kostki i płytek granitowych, nowe oświetlenie uliczne (10 latarni), zostanie również wybudowana kanalizacja deszczowa oraz zjazdy do przyległych nieruchomości wraz z oznakowaniem drogowym.

Planowany koszt inwestycji to 1,8 mln zł. Władze miasta jeszcze w sierpniu ubiegłego roku złożyły wniosek o jej dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Oczekujemy na decyzję – informują urzędnicy, dodając, że dofinansowanie (jeśli miasto je otrzyma) może wynieść od 50 do 80 procent kosztów całej inwestycji.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
czemu znowu wniosek ???? Macie pieniązki na 2 wiceprezydentów podwyzki dla prezydenta i radnych co w domu siedza i przez kamerki dyskutują(nie powinna byc dieta gdy nie jestes obecny fizycznie na posiedzeniu rady)!!!!! 2 Wicerpezydentó i podwyzki wiec kasa jest, zmniejszyc dla dobra mieszkanców swoje dochody i będzie
alex12@ (2022.02.15)
Ten remont, to powinni robic deweloperzy stawiajacy budynki na starowce. zajechali drogi ciezarowkami dowozac materialy budowlane, wiec niech robia. jak wyglada juz stan nawierzchni na Bulwarze Zygm. Augusta?
Vza (2022.02.15)
Pis okradł samorządy i zmusza do żebractwa. Poniżające
(2022.02.15)

info

44  
  30
z jakiej przyczyny ? most do przejazdów zamknięty na wniosek mieszkańców starego miasta, by zmniejszyć ruch, po o droga jak tam tylko pieszo mają chodzic Zachowajmy analogię
(2022.02.15)

info

25  
  9
@Vza - Akurat na Bednarskiej to nigdy nie było dobrej nawierzchni, więc budowa tylko powiększyła fatalny stan drogi. Ale tak, masz rację, też jestem tego zdania, że deweloper powinien dorzucić kasy do remontu tej drogi
Ploterek (2022.02.15)
Bardziej teraz potrzebny ośrodek dla uchodźców niż podrzędna uliczka.
(2022.02.15)

info

4  
  33
@Vza - Tam nigdy nie było drogi utwardzonej. 30 lat po piachu i błocie jeżdzę.
(2022.02.15)
Kosz remontu powinien pokryć deweloper czyli właściciele nieruchomości z Bednarskiej, kto inny będzie korzystał z tej ulicy na co dzień ? To skandal, że najbogatsi utrzymywani są z podatków, których sami nie chcą płacić i często nie płacą tyle co najmniej zarabiający. Prywatyzacja zysków i uspołecznianie wydatków trwają w najlepsze jak za Tuska. Iwan nadchodzi, on wam wyremontuje Bednarską gratis.
J.Singer (2022.02.15)

info

12  
  24
@alex12@ - Jaka jest różnica miedzy dyskutowaniem przy stole, a na kamerce? Powiesz co innego przy stole ? :D
HvK (2022.02.15)
Ten pisowski Fundusz Rozwoju Dróg zabiera się do rozpatrzenia wniosku jak pisowska KRRiT do przedłużenia koncesji dla tvn. Dlaczego pis tak nienawidzi Polaków?
Ciekawy (2022.02.15)

info

25  
  15