Radni posłuchali mieszkańców i odmówili dwóm deweloperom

7
Godzinę
temu
Radni posłuchali mieszkańców i odmówili dwóm deweloperom
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, autor pit_El_foto
Tylko jedna inwestycja lex deweloper z czterech ostatnio zgłoszonych do ratusza ma na razie szansę powstać. Chodzi o kamienicę na rogu ul. Wigilijnej i Stary Rynek. Na dwie inne radni się nie zgodzili, wsłuchując się w głos okolicznych mieszkańców, a wniosek w sprawie czwartej inwestycji wycofał przed czwartkową sesją sam deweloper.

Wniosek przed sesją wycofał inwestor, który chce budować mieszkania z parkingiem przy ul. Tamka i Bulwarze Zygmunta Augusta. Radni nie zgodzili się, po protestach mieszkańców, na lokalizację mieszkań według obecnej koncepcji na bazie ustawy lex deweloper przy ul. Legionów/Częstochowskiej i Ogólnej/Jana Pawła II. Przychylili się jedynie i to jednogłośnie do wniosku dewelopera, który planuje zabudowę działki na rogu ul. Wigilijnej i Stary Rynek.

Zapewne wkrótce deweloperzy przedstawią miastu swoje nowe propozycje. Obecni na sesji mieszkańcy apelowali o to, by były one zgodne z interesem społecznym i interesem miasta.

Więcej wkrótce.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I co mariusz hahahaha w końcu posłuchali mieszkańców, a zapomniał bym zasuwaj wykopywać te krzaki niech stracę 11
(2026.06.25)

info

6  
  3
A swoją drogą inwestycja przy ul. Wigilijnej i tak nie powstanie.
Ręce opadają (2026.06.25)

info

5  
  1
Jaki kit wciskacie, jacy tam "zwykli mieszkańcy" są w bloku na rogu Częstochowska, Królewiecka. Zwykli to apelowali by nie WCISKAĆ budynku sądu na Płk. Dąbka gdzie teraz interesanci nie mają gdzie zaparkować.
(2026.06.25)
Jak wybieracie tak macie
Lepsza zmiana (2026.06.25)

info

0  
  0
A co z niedokończonymi budowlami, które szpecą Stare Miasto
(2026.06.25)

info

2  
  1
Zatem może zdefiniuj kim są "zwykli mieszkańcy" skoro ci z Korony Elbląga są niezwykli. Wszyscy kupujący mieszkania w nowych zasobach są niezwykli, tylko dlatego że pracują i zarabiają na swoje dobra?
(2026.06.25)
Czyli dżungla, melina i nielegalne wysypisko śmieci przy Tamka i Drzewnej pozostają w mocy.
erg. (2026.06.25)

info

0  
  0