A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Moim zdaniem architektura ratusza jest nijaka/ ni to nowe ni to stare /. Dużo lepszym pomysłem jest koncepcja przyciągnięcia /za kwotę planowanych wydatków/ inwestorów do naszego upadającego miasta lecz
patrząc realnie nie do zaakceptowania przez naszych kochanych rajców miejskich bo do ich kieszeni może nic nie wpaść, natomiast jakie fajne i proste przekręty robi się przy przetargach budowlanych.Tylko zacierać ręce.
Podsumowując - budować jak najszybciej bo włodarze b. mało zarabiają.
Taki ratusz może stać w Pasłęku czy Braniewie czy też w jakimś innym mniejszym mieście, a nie w Elblągu. Za niski, za ciężki chociaż dużo lepszy od wcześnijszego projektu (to chyba był jakiś przerobiony bunkier?).Do trzech razy sztuka.Pozdrawiam architektów.
bigszu: A co ty masz przeciw Paslekowi i Braniewu. Z Pasleka np. pochodzi autor twojej "ksywki". Radze ci ja zmienic, bo uzywanie jej z ta swiadomoscia, moze byc dla ciebie cierpieniem.
Hmm, mi sie podoba ten projekt, nie mozna zawsze tworzyc po staremu, powinien byc w miare nowoczesny i zawierac duzo szkla. Takie sa obecnie trendy w projektowaniu (Tzw. idea szklanych domow).
Sam jestem Braniewianinem, i musze stwierdzic ze nie ma miejsca na taki ratusz w tym stadium, ale jak Elblag chcialby za to zaplacic to z checia przyjmiemy pieniazki na ten cel :P
Dobra to tyle moich dywagacji.
Uwazam ze jest b. ładny.Architektura nawiazuje do reszty kamienic a jednocześnie ma w sobie moderne wykończenie.Jest OK.
nawet ładny ale jak na Elbląg to stanowczo chyba za mały...gdzieś przecie musimy naszych urzędasów pomieścić :)
projekt jest bardzo ok. jak sie komus nie podoba, to moze sie przeniesc do gronowa (jesli go/ja tam wezma)
To są kolejne kamieniczki, a nie ratusz. Uważam koncepcję za totalną pomyłkę. Jak nie ma kasy, to może lepiej poczekać, aż będzie, bo za nieudany ratusz będziemy się wstydzić latami, a może i na wieki, wieków amen.
Patrzac na ten projekt to po lewej stronie przydałyby sie arkady pod ktorymi znalazloby sie miejsce na kawiarenke i miejce na stoliki przy ktorych to moznaby bylo wypić kawe na swiezym powietrzu.
W Elblągu był przed wojną bardzo ładny ratusz i jak wyglądał wie wiekszość zainteresowanych. Jest więc wzorzec i wystarczy tylko skorzystać. Jak nie, to zmienić lokalizację i wybudować nowoczesny budynek. Na Starówce natomiast należałoby odbudować budynek Ratusza, a nie tworzyć takie nie wiadomo co.