A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
brakuje tylko paru pubow u dolu budynku.panowie architekci, badzcie powazni.
JEST BEZNADZIEJNY!!!!!!!!!!! WCALE NIE WYGLADA JAK RATUSZ NIE DOSC ZE RYNECZKU NA STARYM NIE BEDZIE TO JESZCZE TAKIE BYLE CO POSTAWIA BO BEZ WZGLEDU NA WYNIK ANKIETY-POSTAWIA :)))) KTOS JUZ ZA TO KASE NIEZLA WZIAL A NASTEPNY WEZMIE JESZCZE LEPSZA ZA REALIZACJE
Po prostu jest to brzydka architektura i ubieranie jej w kostium "retro" jeszcze jakość tego projektu pogarsza. Ktos w tym towarzystwie "decydentów" jest slepy (bo daltonizm - to mało), albo wszyscy udają, ze to dobre, chociaz tak nie jest.
zgadza się
prawie jak Braniewo
Skoro jest pnad 600 osób widzących, to dlaczego ten projekt został przyjety? - To tak wyglada demokracja. To tyrania (a moz despotyzm) urzędników. kto im dał takie uprawnienia. "Z woli ludu" przeciez rządzą miastem.
Witam !
Moim zdaniem, projekt nowego ratusza nie wyróżnia się niczym szczególnym, wygląda jak hala fabryczna, a nie reprezentacyjna budowla, jaką role, w zamyśle pomyslodawców, ma spełniać. Co do celowości budowy nowego ratusza, przychylam się do opinii tych, którzy uważają, że jest zbędny w obecnej chwili. Jest wiele bardziej ważniejszych spraw do załatwienia, to na nie należy, w pierwszym rzędzie, spożytkować energię i wszystkie pozyskane pieniądze. Nie będą ich wymieniał, gdyż każdy widzi, co pierwsze powinno być załatwione w naszym "kochanym" mieście.
to coś na mój gust wcale ratusza nie przypomina, raczej jakiś budynek manufaktury ... według mnie ratusz powinien być najokazalszą budowlą na naszej Starowce i moim skromnym zdaniem nawiązywać w swojej formie do pierwowzoru, tak więc radzę Panu architektowi z Gdańska zaznajomić się z materiałami obrazującymi elbląską starowkę z czasow jej świetności tj. sprzed II wojny światowej może wtedy zrozumie, że my elblążanie nie jesteśmy i nie byliśmy minimalistami i takie byle co jak nowy "ratusz" nas nie zadowala.
A moim zdaniem - dlaczego nie odbudujemy Ratusza takiego jaki byl kiedys?
A moim zdaniem - dlaczego nie odbudujemy ratusza takiego jaki byl kiedys?
powody, dla których przedwojenny ratusz nie zostanie odbudowany - koszty (to był ogromny i bogato zdobiony gmach), ksenofobia? (niechęć do "pruskiego" stylu), architektura (nie wyglądał jak z klocków lego)... pewnie jest tego więcej. obawiam się, że nasza wersja demokracji ogranicza się obecnie do możliwości udziału w wyborach. proponuję przyjąć bierną postawę i dać władzy wolną rękę (brak nadziei wiąże się z brakiem rozczarowań) lub aktywnie rozpocząć jakąś inicjatywę w celu przejęcia stołków - rozwiązanie problematyczne, długotrwałe i nie koniecznie zakończone powodzeniem, ale możliwe. przyszłość jest w naszych rękach :D