57
28.01.2016

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ok, niektórzy powiedzą, że kierowca karetki musi szybko jechać. Ok? Tzn, że jak jedzie około 100km/h beż zadnego sygnału na terenie zabudowanym w krasnym lesie gdzie były wypadki smiertelne z powodu prędkości to też Ok? Pojazdy służby publicznej powinny mieć nałożony kaganiec 60km/h, który wyłącza zdalnie dużyrny ruchu w razie potrzeby :)
Tijs (2016.01.28)
Ludzie co Wy piszecie sam jestem kierowca zawodowym od ponad 20 lat to ze ktos jezdzi pojazdem uprzywilejowanym to nie znaczy ze nie obowiazuja go przepisy ruchu drogowego czy zachowanie szczegolnej ostroznosci zblizajac sie do skrzyzowan nawet jezeli jedzie na sygnalach swietlnych i dzwiekowych my widzac taki pojazd powinnismy mu udostepnic bezkolizyjny przejazd ale kierowca niestety jest tak samo kierowca jak my. Po to przechodzi jako kierowca zawodowy psychotesty szkolenia na przewoz osob czy rzeczy itd. Adruga strona medalu jest taka ze mnostwo ludzi za kolkiem slyszac pojazd uprzywilejowany nie potrawi sie zachowac widzialem to na wlasne oczy w mnostwo krajach Europy.
max001 (2016.01.28)
Wniosek prosty: na sygnale czy bez, 30 na godzinę, nie więcej. Zwłaszcza do tych wszystkich wiedzących lepiej i komentujących.
(2016.01.28)

info

2  
  5
bo sie powiesił- juz nie żył
(2016.01.28)
Obserwator21: karetka uderzyła w hondę, wyrzucając ją na pas zieleni. Sama koziołkowała i leciała dalej przez skrzyżowanie. Czyli Honda została z tyłu. Mając nick obserwator warto zbadać najpierw wzrok. .. A co do winy: może ktoś się zastanowi, jaki bezmózg wysyła na sygnałach karetkę przez całe miasto do gościa, który od dawna nie żyje? Bo wzywający mówili, że wisi od kilku godzin. Można go było uratować? Niestety, nikt w karetce nie umie wskrzeszać Łazarzy. ..
(2016.01.28)
Zachowanie szczególnej ostrożności to co to jest, według Ciebie? Bo karetka zwolniła przed wjazdem na skrzyżowanie. Wszyscy potrafili ją zauważyć i stać pomimo zielonego. A ten jeden nie? To co jeszcze mógł zrobić kierowca karetki? Zatrzymać się? Na pewno tak. Tylko po co w takim razie sygnały? i wszystkie przepisy o pojazdach uprzywilejowanych? Niech jeżdżą jak inni. Czekają na światłach. Wloką się za tirami i elkami. A potem porównajcie statystyki zgonów. ..
(2016.01.28)
Zamiast pierd... głupoty zajmijcie się swoimi sprawami. I krzyczcie głośno w stronę nieba że ofiara wypadku to nik z waszej najbliższej rodziny. Tyle w tym temacie.
mieszkaniec Elbląga (2016.01.28)

info

1  
  0
Wiem jedno. Kierowca Hondy jadąc od strony Ratusza nie mógł widzieć ani słyszeć karetki. Zasłaniały ja budynki i rosnące tam drzewa. Sprawdziłam to naocznie. Teraz ktoś je podciął od dołu, ale wtedy zasłaniały wszystko. Ponadto dojeżdżając do krzyżówki kierowca Hondy widział zielone światło, więc spokojnie wjechał na krzyżówkę. Karetka jechała z wielką prędkością. Wiem to od naocznego świadka, na którego samochód koziołkowała karetka. Na szczęście karetka zatrzymała sie na słupie. Policji ta osoba nie zainteresowała. A biegły? jeśli to ten cwaniak z Olsztyna to marnie to widzę.
Gościowa (2016.01.28)

info

9  
  4
a w Skandynawii karetki prawie w ogóle nie używają sygnałów dźwiękowych tylko świetlnych. światła niebieskie ledowe jak na choince oraz z przodu halogeny bardzo mocne światło którego nie da się nie zauważyć w lusterkach. i wypadków ambulansu tam nie ma bo są z daleka widoczne
vvvvv (2016.01.28)

info

0  
  0
Może i kontrowersyjna opinia ale winny jest wisielec. Jakby się nie wieszał, to by karetka nie wyjechała. Tu apel do wszystkich planujących samobójstwo. Pamiętaj, następnym razem jak będziesz planował zrobić sobie krzywdę pomyśl, że ktoś obcy może przez ciebie zginąć. Z każdej sytuacji są co najmniej 3 wyjścia.
katnadebili (2016.01.29)

info

1  
  0