116
02.02.2003

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
jeszcze jedno:" sto kilometrów dalej" a przesył to co??? sto kilometrów dalej mogloby sie po prostu nie opłacać więc tym samym alternatywy brak albo wiatraki tu albo nigdzie i zostaje elektrownia konwencjonalna
ekolog (2003.04.01)

info

0  
  0
no wlasnie drogi ekologu: przesyl. jezeli energia mialaby byc doprowadzana z dalszych obszarow, jej cena bylaby znacznie wyzsza. zreszta aby doprowadzic ja do ludnosci i tak nalezaloby dokonac pewnych prac budowlanych na terenie parku. a poza tym nie widze czystszej i mniej dokuczliwej dla przyrody, formy otrzymywania energii elektrycznej. jeszce chcialem nadmienic (zwlaszcza mam na uwadze Dyzia), ze nie mieszkam wcale w chałupie położonej na wzgórzu morenowym, tylko w malowniczo położonym miedzy dwiema przelotowymi trasami tranzytowymi blokowisku, bijacym wielkoscia po trzykroc elblaska Zawade i Nad Jarem razem wziete :))) i niestety nie ma mozliwosci zasilania mojego pieknie cuchnacego siarka miasta, w energie elektryczna wykorzystujac sile wiatru. a szkoda, bo pieknie i ciekawie byloby tu z tak bardzo szkodliwymi wiatrakami....
paweł z gdanska (2003.04.03)

info

0  
  0
Nareszcie ktos pomyslal o ekologii, idea jest super!
Olka (2003.04.03)

info

0  
  0
Hit. Oczywiście że jestem za wiatrakami. Jest to czysta ekologiczna energia bez hałd pyłów dymnicowych (a propo czy ktoś zwrócił uwagę ze na obrzeżu parku przy dolnej drodze do Suchacza wysypane pyły z naszej Elektrocieplowni spowodowały uschniecie tysięcy drzew), bez wielu ton nieprzechwyconych gazów ze spalania zasiarczonego węgla bez hałd odpadów pokopalnianych, zanieczyszczonych szlaków kolejowych itp. Jeżeli nie będziemy szukać energii z elektrowni atomowych (Żarnowiec upadł) ,ani wiatrowych to pozostaną nam do wyboru tylko do wyboru brudne elektrownie węglowe lub powrót do ładnych parków krajobrazowych na drzewa. Łapcie łykowe, jaskinie lub nory w wykrotach pod drzewami ale za to w ładnym krajobrazie.
stan47 (2003.04.05)

info

0  
  0
a jak ładnie widać z okien mojego domu ten jedyny, samotny wiatraczek:)
ja (2003.04.06)

info

0  
  0
paweł z gdańska fajnie ze ktos sie ze mna zgadza . co do tych prac budowlanych to moze nie bedzie takiej koniecznosci mozna przeciez wykorzystac istniejacą sieć
ekolog (2003.04.08)

info

0  
  0
Tak, tak - wszyscy przeciwnicy mają rację! Utwórzmy jeden wielki skansen czy park krajobrazowy, czy - obojętnie jak to zwał - na całą Polskę i żyjmy w tym skansenie. Cały świat będzie przyjeżdżał nas oglądać- Przynajmniej będą wpływy z turystyki zagranicznej.
Zbychu L. (2003.04.12)

info

0  
  0
nawet niewiesz jak blisko prawdy jestes... po wejsciu do unii TU tj. Elblag i okolice ma nie byc zadnego przemyslu (!!!) tylko krajobrazy.. parki.. turystyka... ciekawe ile ludzi o tym wie :/
(2003.04.24)

info

0  
  0
ciekawa ta dysputa - wszyscy udowadniaja sobie wyzszosc tzw. alternatywnych sposobow pozyskiwania energii nad "tradycyjnymi". Przeca chyba kazde dziecie dzisiaj o tym wie... kwestia JAK to sie robi i GDZIE. Ustawianie wiatrakow byle gdzie narobi trochu problemow, ktore ktos bedzie musial za czas jakis likwidowac [no i za czyjas kase]. Wiadomo poza tym wszem i wobec, ze wiatruny takie nie nadaja sie do stawiania w towarzystwie czegokolwiek co zyje - co potwierdzi kazdy zajmujacy sie tym tematem [no, chyba ze jest "niezaleznym" expertem oplacanym przez dana firme ;)].. Trzeba stawiac wiatraki, tylko ze tam, gdzie mozna je stawiac... poza tym istnieja jeszcze takie rzeczy jak BATERIE SLONECZNE [wbrew pozorom naslonecznienie u nas nie jest zle, a wydajnosc baterii z roku na rok rosnie], ELEKTROWNIE WODNE/ZASILANE SILA FAL, mozna zagospodarowac gazy z wysypiska smieci i nie wiem co jeszcze... i powtarzajac zlota mysl przewijajaca sie tu ze 20 razy: one tez sa znacznie przyjemniejsze od koxu ;) i wegla...
welur (2003.04.28)

info

0  
  0
owszem, takze moim zdaniem debata ta jest godna uwagi. szczerze sie dziwie, ze sa osoby podwazajace idee "czystej energii". ale coz, nie byloby debaty :)) co do sensu postawienia wiatrakow akurat we wsi Pagórki, to firma, ktora ma je zbudowac, nie wybrala raczej tego miejsca przypadkowo. zaloze sie, ze wiatru tam nie zabraknie. jeszcze kwestia wykorzystywania innych alternatywnych zrodel energii: elektrownie wodne odpadaja (nie twierdze, ze welur nie zdaje sobie z tego sprawy), zas wykorzystanie baterii slonecznych jest dosc skomplikowana sprawa. na dyskusje mianowicie zasluguje szkodliwosc dla srodowiska samej technologii ich wytwarzania. chcialem nadmienic, ze nie jestem wcale zadnym ekspertem w tej dziedzinie (nawet niezaleznym :)) ). pozdrowienia dla elblazan!
paweł z gdańska (2003.04.29)

info

0  
  0