116
02.02.2003

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ekolog: wszystko to prawda ale pytam po raz kolejny - dlaczego w imię ekologicznego wytwarzania prądu niszczy się park krajobrazowy? Taką elektrownię można przecież postawić w stu innych miejscach, które nie mają tych walorów co Wysoczyzna! Żyjemy w dosyć dużym kraju i wiatr wieje prawie wszędzie.
dyzio (2003.03.09)

info

0  
  0
dyzio niestety nie jest lekko wiatr co prawda wieje wszedzie ale nie zawsze z taka siła azeby zasilić wiatrak miejsc gdzie siła wiatru jest wystarczająca jest kilka głownie pomorze i suwalszczyzna ,poza tym park krajobrazowy to nie park narodowy wiec inwestycje sa dopuszczalne a przy kazdej wiekszej inwestycji zwłaszcza na obszarach parkow ,chronionego krajobrazu, rezerwatów itp. i mogaca w sposob znaczacy wpływać na środowisko wymaga sie sporzadzenia dokumentu który ma z reguły objetosc dosc sporej ksiazki dokument ten to raport oceny oddziaływania na środowisko podpisywany przez uznanych fachowcow (nie zadnych politykow)wiec raczej jestem spokojny, nikt by postawić wiatrak drzew wycinać nie będzie
ekolog (2003.03.12)

info

0  
  0
Brońmy naszą ziemię od inwestycji niech będzie leśna i orna - łyka na kapcie wystarczy wszystkim, gadać można przy pomocy znaków dymnych, a pokonywać leśne ostępy na Ośle. Mnie to się nie podoba !!! - Osioł
Szrek i jego Osioł (2003.03.15)

info

0  
  0
doskonały pomysł - żuławski akcent, symbol
grzechu (2003.03.28)

info

0  
  0
... symbol ludzkiej głupoty i braku szacunku dla krajobrazu i środowiska
(2003.03.28)

info

0  
  0
rozumiem, że w tak malowniczym regionie jest lepiej postawić elektrownię węglową niż kilkadziesiąt wiatraków... ludzie, zastanówcie się, co miało by być zamiast tego. nie widzę żadnych przeszkód aby postawić te trzydzieści wiatraków w tym miejscu. pozdrowienia dla elblążan!
paweł z gdańska (2003.03.31)

info

0  
  0
Pawełku z Gdańska - źle kombinujesz. Tu nie było nigdy allernatywy - czyste wiatraki albo brudna elektrownia węglowa. Jest tylko alternatywa - postawić te wiatraki w Parku Krajobrazowym albo gdzieś 100 kim dalej, np. na wzgórzach morenowych obok Twojej chałupy. Tam też nieźle wjaja. Zgadnij co wybieram entuzjasto czystej energii?
dyzio (2003.03.31)

info

0  
  0
Kit to ten artykuł. Wiatrak jest postawiony za turecki kapitał. I łatwo sie domyślić, że juz więcej wiatraków nie będzie. Tak samo jak toru Formuły 1 w Białej Podlasce.
Arek (2003.04.01)

info

0  
  0
a kto z was widzial ten wiatrak z bliska???
(2003.04.01)

info

0  
  0
ja widzialem i przy całej pasji do ornitologi (przy okazji chcialem pozdrowic wszystkich kulingowcow i jeziorskowców:))i nie moge sie połapać jak ptaki maja sie o to zabijać, ramię ma przekrój okragły i gdzieś półtora metra średnicy ;poza tym nie widac wiatraka z głebi lasu jak ktoś podziwia widoczki zza szyby samochodu to jego pech; poza tym radze spojrzec na mapę, Pagórki leżą na granicy parku a wszystkich malkontentow i przeciwników w szczególnosci Dyzia chcialem sie spytać co proponują w zamian??? na razie tyle
ekolog (2003.04.01)

info

0  
  0