96
10.12.2007

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Potrzebny jak szankiel na ch. .. ju :)
Keler (2007.12.16)

info

0  
  0
Juz wielokrotnie ostrzegałem was zanim zaczeto budowę tego koszmarka, co sie nam na Starówce szykuje ale oczywiście nikt tego co pisałem nie czytał!!! Widać taka elblaska tradycja, tak jak większosc tu piszących czyta tylko swoje komentarze tak urzędnicy z ratusza tym bardziej tego nei czytają i maja to wszystko gdzieś!!! Podejżewam że ten "koszmarek" ma za zadanie złagodzić szok jakim będzie dopiero budynek Ratusza!!!; )
frustrat (2007.12.17)

info

0  
  0
100 % racji frustrat, tyle że przeceniasz chyba nieokresloną nigdy grupę "decydentów" oni mają w powarzaniu, czy ktość przeżyje szok, czy nie jak zobaczy ich kolejny super-ekstra-europrojekt Ratusza czy czegokolwiek tam. Naszczęście jest ktoś, mam nadzieję niezależny (wypowiada się na forum i jest nie z Elbląga) co pisze książkę o Starych-nowych Miastach w Polsce, jak napisze to jak zwykle Elbląg będzie tam antyprzykładem - może to wstrząsnie ową grupą. Tak na marginesie to ta cała nasza "starówka" to było pośmiewisko dla specjalistów z tej dziedziny przez cala lata 90te, teraz już się nawet nie ma z czgo śmiać, teraz z komedii zrobił się film grozy.
Bob B. (2007.12.18)

info

0  
  0
Na razie robie badania na temat nowych starowek i firm je budujacych, mozna wejsc na ich strony i porownac z Mytychem, sa to m. in. ekodrom, ekobudowa, modehpolmo, devmar. W innych miastach tez nie jest idealnie a w Szczecinie, ktory jest duzym miastem jest znacznie gorzej niz w Elblagu, najbardziej podoba mi sie Glogow, gdzie kamienice wygladaj jak kamienice aodbudowa toczy sie na duza skale bo jest kilku inwestorow. Poddawalem swoje sugestie wladzom miasta, ale oni maja inna koncepcje, a Elblazanie powinni sie wypowiadac nie tylko na forum, tylko bojkotowac pewne zle pomysly, od tego jest Prezydent miasta, zeby liczyc sie z opiniami mieszkancow, moje ataki nie wystarcza, a w Elblagu jest jeszcze duzo wolnej przestrzeni na starowce i warto zadbac, zeby ta czesc od rynku do rzeki byla na wysokim poziomie. Pawel
(2007.12.18)

info

0  
  0
Paweł a ty to skrobiesz jako architekt, czy teoretyk architektury czyli konserwator ? Powodzenia oczywiście.
Bob B. (2007.12.18)

info

0  
  0
W Poznaniu pracuje na uczelni i pisze podreczniki, ale z zupelnie innej dziedziny, ale czasami lubie zrobic cos dla siebie, skonczylem historie w toruniu a nowe starowki to moja pasja od wielu lat, mam kontakty z wieloma architektami i mam spora wiedze na ten temat i nie chcialbym, zeby Elblag popelnil bledy jak inne miasta, a jak juz cos wie wybuduje to trudno potem cos z tym zrobic, niestety moje apele do Pana Prezydenta Sloniny jak i do Wydzialu architektury pozostaly zlekcewazone a nadal uwazam ze Elblag moze stac sie atrakcja turystyczna majac takie zaplecze jak kanal, wysoczyzna, zalew, powinien miec tylko starowke, ktorej beda zadzroscily inne miasta, nie powinna tam byc tylko rekonstrukcja bo zyjemy w XXI wieku i nie ma co kopiowac starowki przedwojennej bo Elblag nigdy nie bedzie Gdanskiem czy Krakowem, ale powinno sie polaczyc nowoczesne formy, szklo z cegla, polaczyc historie z nowoczesnoscia zachowujac historyczne ksztalty a wtedy starowka bylaby niepowtarzalna i rzadne inne miasto takiej nie ma, ale jak napisalem trzeba apelowac do wladz.
(2007.12.18)

info

0  
  0
Zainspirowala mnie ksiazka Pani Lubockiej-Hoffmann "Miasta historyczne polnocnej i zachodniej Polski" ale tam jest opisany stan obecny zniszczonych miast a mnie interesuje przyszlosc, stad moje badania. A mimo iz mam wiele szacunku dla firmy Mytych to jednak biurowiec zeszpeci starowke, napisalem do nich w tej sprawie, ze poki budynek jest w stanie surowym mozna go jeszcze lekko przerobic ale licze na wieksza aktywnosc mieszkancow Elblaga, nie tylko na forum, polecam strone z budowy starowki w Glogowie: wroclaw. hydral. com. pl/121,dzielnica. html
(2007.12.18)

info

0  
  0
obejżałem stronę z wizualizacją i stanowczo uważam, że chyba architekci jednak mogli bardziej się postarać, szczególnie z częscią połaciową a i boczki pozostawiają wiele do życzenia TO JEST STARÓWKA!!!!!
ninja (2007.12.20)

info

0  
  0
Wracając do tematu. Budynek zaburza architekturę Starówki. W tym miejscu powinien stać budynek reprezentacyjny - cegła, nowoczesne szkło, odpowiedni design. Powstaje prosta, betonowo-pustakowa forma i to w najdroższym miejscu w mieście, tuż obok średniowiecznej Katedry. Ręce opadają. No, ale prezydent się zgodził. .. Ja na miejscu Prezydenta na pewno nie wyraziłbym zgody na takiego gniota.
historyk, 32-latek (2007.12.20)

info

0  
  0
wiwat PRL i prostokąciaki. czy wszystko w tym mieście musi być czerwone?
irish (2007.12.20)

info

0  
  0