A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
okropnie feralna decyzja!!! - kto na taka bryłę zgodę wyraził? - jednak w Elblągu też można coś spiep. .. .
do przedmówcy, to jest poki co konstrukcja budynku:|
A mnie się słupki podobają. .. .Przynajmniej nie trzeba uciekać przed samochodami na niereprezentacyjnym deptaku miasta.
Już myślałem, że dyskusja będzie bez sensu, ale włączył się głos fachowy i coś nowego podniósł. Forma budynku dla człowieka wyrobionego nie odbiega od 90% realizacji na terenie Starego Miasta, to w najlepszym wypadku to banalne formy, w skrajnym kurioza powodujące pękanie okularów jeśli ktoś nosi. Ważniejszy jest fakt, że w mieście narodzin retrowersji, doktryna ta umarła. Nikt o tym nie napisał, jakość szczególnie się nie przejął, miasto uwolnione od tego gorsetu może sprzedawać grunty, bo ważniejsze jest ile można z tego mieć, niż jak to będzie wyglądać, dla dyletantów z UM to i tak są niezauważalne niuanse.
Proponuje przed biurowcem jak już powstanie wmurowanie tablicy „ Tu spoczywa Retrowersja 1980 – 2007” – choć chyba to nie będzie prawda bo już ok. 2005 bezpardonowo zaczęto niszczyć fundamenty i budować jak się chce (np. cały kwartał vis a vis Hotelu Vivaldi). To powinno być tematem hit czy kit a nie jeden tylko wycinek problemu w postaci rzeczonego narożnika.
To fakt przedmowca ma racje. .. ale to wlasnie nie dobrze ze tak sie dzieje. Jak bedzie taki misz, masz to nie za bardzo bedzie klimatycznie. .. a zreszta i tak prace beda toczyly sie dalej swoim torem czy my mieszkancy sie wypowiemy na-tak czy na-nie, nie ma to najmniejszego znaczenia. Przeciez i tak juz z gory jest wszystko ustalone.
Wiesiu - masz 100% racji. Podobny gniot można " podziwiać " w obrębie starego miasta w Gdańsku, a jeszcze koszmarniejsze g. .. o stoi przy starym rynku we Wrocławiu( bodajże centrala Banku Zachodniego ). Lecz jak słusznie zauważyłaś, koncepcje te pochodzą z okresu gierkowskiego. A dlaczego w Elblągu - tu i teraz - trudno pojąć! Domyślam się, iż ma to być " naturalne " nawiązanie do przyszłorocznego koszmarku - czyli sal reprezentacyjnych ratusza. Przynajmniej poznaliśmy wykonawcę tego projektu. P. S. Impra wkrótce.
Jesli chodzi o "gniot" na starym rynku we wroclawiu, czyli bank zachodni to nie zgadzam sie z opinia, poniewaz jest to zabytek, przyklad modernizmu niemieckiego tak jak Hala Ludowa i jesli ktos to krytykuje to jest ignorantem. Budowany biurowiec w Elblagu nie tylko jest brzydki co po prostu nie pasuje do otoczenia, bo kamienice budowane przez Mytych sa najciekawsze w Elblagu i oby tak dalej i chcialbym zeby ta firma zabudowala dalej starowke a najlepiej fragment nad rzeka, starowka nigdy nie bedzie taka jak przed wojna i powinny byc wprowadzane elementy nowoczesne, ale bardziej wykorzystujace cegle i szklo. A mieszkancy Elblag moga miec wplyw na to co jest budowane, np ratusz. W Glogowie mieszkancy zbojkotowalo projekt odbudowy polnocnej pierzei rynku i projekt zostal zmodyfikowany. Nie jestem z Elblaga ale interesuje sie nowymi starowkami i kilkakrotnie pisalem w tej sprawie do Pana Sloniny, miedzy innymi skytykowalem pomysl stworzenia ogrodka archeologicznego zamiast budowy kamienic i mysle ze fajnie byloby gdyby na starowce powstala stylizowana galeria handlowa, ktora ozywilaby ten fragment miasta i przyciagnela mieszkancow, tak jak stary browar w poznaniu czy galeria piastow w Legnicy. Gdyby mieszkancy Elblaga wysylali swoje sugestie do Pana Prezydenta Sloniny, a nie tylko na forum, to mysle ze spowodowaloby to pewne korekty dotyczace odbudoway starego miasta.
Jak już ktoś załapie jaką gafę walnął i krzywdę wykończył lokując budynek biurowy na starym mieście to pewnie nawet nie usłyszymy przepraszam, nie wspomnę o czymś takim jak ukaranie, bo jedyna kara za coś takiego było by nakazanie rozbiórki na własny koszt. albo taka modernizacja która uczyniła by z tego obiekt funkcjonalny. Ale my tu sobie gadać możemy a tam w magistracie tylko sie z nas śmieją :D i tak zrobią co zechcą
Wygląda jak stara odrestałrowana fabryka jak najbardziej pasuje
Ogólnie to raczej na nie. Starówka to chyba najpiekniejsze miejsce w Elblągu, klimat tego miejsca doceniają przybywający do naszego miasta turyści(wiem coś na ten temat bo pracuję w hotelu). Myślę, że taki budynek może tylko popsuć to co widzą w naszej elbląskiej Starówce "przybysze". A jeżeli chodzi o firmę Mytych to chyba słusznie ktoś spostrzegł i pogratulował wyboru. Skoro nie byłoby do nich zaufania nikt nie zlecałby im kolejnych prac budowlanych. A tak przy okazji mam nadzieję, że właściciel tej firmy dobrze zagospodaruje niedawno nabytymi przez niego nieruchomościami na Wysoczyźnie.