Są pieniądze na remont kolejnych dróg. Których?

54
18.02.2026
Są pieniądze na remont kolejnych dróg. Których?
Są pieniądze m.in. na modernizację ul. Saperów (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
174 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi na inwestycje do samorządów województwa warmińsko-mazurskiego. Elbląg pozyskał fundusze na remont ul. Wieżowej, Saperów, a także na budowę łącznika między Modrzewiną a ul. Fromborską.

Elbląskie inwestycje drogowe mają być realizowane jeszcze w tym roku. 1,77 mln zł będzie kosztować modernizacja ostatniego odcinka ul. Wieżowej (dofinansowanie rządowe to 1,2 mln zł). Modernizacja ul. Saperów to koszt 2,6 mln zł (1,8 mln zł dofinansowania), a remont Artyleryjskiej to koszt prawie 600 tys. zł (dofinansowanie 400 tys. zł, ta inwestycja jest na liście rezerwowej). Z kolei budowa nowej drogi łączącej Aleję Jana Pawła II z ul. Fromborską ma kosztować 2,1 mln zł (dofinansowanie 1,5 mln zł).

Swoje inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg sfinansuje także powiat elbląski (remont drogi Kopanka Druga – Wikrowo za prawie 900 tys. Zł, Kępniewo-Wiśniewo za 2,5 mln zł, Robity – Łukszty za 2 mln zł i Cieplice – Borkowo – Cieplice za 1,8 mln zł) oraz gmina Młynary (modernizacja dróg Borzynowo-Zastawno i Sąpy – Warszewo za 2,5 mln zł)

W programie kilka inwestycji gminnych znalazło się na liście rezerwowej. Tolkmicko (przebudowa ul. Polnej za 1,5 mln zł, budowa drogi gminnej w Łęczu za 1,1 mln zł), Gronowo Elbląskie (przebudowa ulicy w Wiktorowie za 2,5 mln zł), oraz gmina Elbląg (przebudowa ul. Nefrytowej w Gronowie Górnym za 2,5 mln zł) i Rychliki (remont drogi w Krupinie za 1 mln zł),

Fundusze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będą przeznaczona na realizację 122 inwestycji. To w sumie 51 inwestycji w powiecie i 61 w gminach, obejmujących 148 km dróg i ulic.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kiedy Wschodnia!
Fffa (2026.02.18)
Co z budową ulicy Garnizonowej? Tu nie chodzi o remont, bo tam są tylko płyty budowlane od kilkudziesięciu lat.
(2026.02.18)

info

15  
  4
Też pytam co z ulicą Garnizonową? Dzieciaki po ciemku do szkoły chodzić muszą po drodze z płyt od 40lat. Wygrała ulica swego czasu Budżet Obywatelski i nic nie zrobili zgodnie propozycją oświetlenia i chodnika. A co do Saperów to chodnik też zrobią w końcu przy Urzędzie Pracy i Starostwie? Nogi połamać można.
Garnizon (2026.02.18)
Trzeba jeszcze wyremontowac parking przy STOCZNIOWEJ parkowanie tam uszkadza przod lub tyl samochodu bo kąt miedzy krawężnikiem a brukiem jest niewłaściwy. A przypominam że parking w tym miejscu PLATNY. A przecież, wystarczy /z braku pieniędzy/ ustawić odboje gumowe przed krawężnikiem.
(2026.02.18)
Kiedy ulicę Wschodnią wariant 2 lub 3 dokończy miasto? a nie zajmuje się duperelami.
(2026.02.18)

info

39  
  5
@Fffa - Przecież prawie jest. Jedziesz przez Saperów i już jesteś na Kościuszki. Potem już z górki!
Słonina bimbalina (2026.02.18)
połowę ulicy Topolowa zrobili, a teraz na drugiej części coraz większe dziury
(2026.02.18)
kiedy połączenie Zatorza z S7
(2026.02.18)
3% kwoty dla Elbląga. A ile % kwoty dla Olsztyna?
(2026.02.18)

info

29  
  3
A czy ktoś pomyślał o ulicy Wyżynnej od ul. Podchorążych do odnogi Wyżynnej na wysokości stacji meteorologicznej, to bardzo by odciążyło ul Bema w godzinach szczytu.
okoniowaty (2026.02.18)

info

18  
  2