Modrzewina. Co dalej z tymi działkami?

22
20.11.2025
Modrzewina. Co dalej z tymi działkami?
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, czerwiec 2014, fot. expert
Władze Elbląga podejmują kolejną próbę sprzedaży działek przy ul. Sulimy na Modrzewinie. Tym razem jako kompleks gruntów, o łącznej powierzchni 4,8 hektara. Cena wywoławcza nieruchomości to ponad 4,8 mln zł netto.

Na sprzedaż przeznaczony jest niezabudowany teren na Modrzewinie-Południe, znajdujący się w sąsiedztwie zabudowy magazynowej i Elbląskiego Parku Technologicznego. Jest przeznaczony pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, a także zabudowę usługową. Warto dodać, że dwie spośród pięciu działek położone są na obszarze Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która ma prawo ich pierwokupu. A władze miasta od 2013 roku mają opinie geotechniczne dla tych nieruchomości.

- Z nabywcą nieruchomości zawarta zostanie warunkowa umowa sprzedaży. Umowa przeniesienia własności nieruchomości zostanie zawarta, jeśli wymieniony podmiot uprawniony (czyli W-MSSE – red.), nie wykona przysługującego mu prawa pierwokupu nieruchomości – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Władze miasta próbują sprzedać te działki w różnych konfiguracjach od 2023 r. Mają być skomunikowane z ulicą Sulimy. - Gmina Miasto Elbląg zobowiązuje się do budowy drogi docelowej o nawierzchni bitumicznej w śladzie drogi tymczasowej, w terminie do 18 miesięcy od zakończenia inwestycji na nieruchomościach będących przedmiotem przetargu i uzyskaniu przez Nabywcę pozwolenia na użytkowanie obiektów. Wybudowana droga stanowić będzie drogę publiczną, której zarządcą będzie prezydent Elbląga – czytamy w dokumentacji. - Na potrzeby skomunikowania ww. nieruchomości z drogą publiczną, jej przyszły nabywca będzie zobowiązany do złożenia w Departamencie Zarządu Dróg, wniosku na lokalizację zjazdu, ze wszystkimi wymaganymi załącznikami wraz z późniejszym uzgodnieniem projektu zjazdu. Po uzyskaniu uzgodnienia, przyszły nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do wybudowania zjazdu własnym staraniem i na swój koszt – informują urzędnicy.

Przetarg dotyczący sprzedaży kompleksu działek o powierzchni 4,8 hektara odbędzie się 12 stycznia 2026 roku w Urzędzie Miejskim w Elblągu, Cena wywoławcza nieruchomości to ponad 4,8 mln zł netto. Nabywca zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy do 31 grudnia 2029 r. i zakończenia do 31 grudnia 2031 r.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@RG "próbują sprzedać te działki w różnych konfiguracjach do 2023 r. " - Chyba powinno być "od 2023"
(2025.11.20)

info

2  
  4
To może zróbcie drogę i przyłącza i potem sprzedawajcie. A nie jest sobie działka kup ją i potem sie męcz z papierologią i uznaniowości urzędnika.
Tralala (2025.11.20)
Nie idzie przeboleć, że zmarnowali taki teren pod "magazyny"... Tam się powinien rozwijać Elbląg, to był jeden z niewielu słusznych kierunków rozbudowy. Przepadł zmarnowany na hale co kilkaset metrów...
a_ić_pan_w_wuj (2025.11.20)

info

17  
  3
@Tralala - Czym zajmujesz sobie łepetynę, do nie do ciebie skierowana oferta... rampampam
(2025.11.20)
W zamyśle prezydenta Słoniny ulica JP II miała się łączyć z ulicą Fromborską, by Modrzewina tętniła ruchem i nie było nazwy Droga do nikąd. Niestety następcy zapomnieli, zaniechali. Prezydent Słonina także zaczął przygotowania do realizacji Obwodnicy Wschodniej i planował na Modrzewinie Północ osiedla mieszkaniowe. A na terenie między Mickiewicza, a Żeromskiego miał powstać kompleks studencki. To był ostatni prezydent Elbląga - wizjoner z planami 20 lat do przodu.
(2025.11.20)
Ja was rządzących chyba nigdy nie zrozumiem Próbujecie po wciskać ludziom działki na magazyny w najbardziej oddalonym od s7 miejscu miasta jednocześnie blokując budowę portu i pogłębienia kanału w imię waszych politycznych wojenek robionych na pokaz Może jeszcze zróbcie punkt sprzedaży biletów na wyciągi w Tatrach
Zielarski (2025.11.20)
może niech w końcu pierwszy raz w historii miasta sprowadzą jakiegoś nowego sensownego inwenstora nieroby!!!
zygmuś (2025.11.20)

info

10  
  3
@Tralala - Mieszkaniówka w tym miejscu to porażka. Jak zawieje z ZUO to idzie postradać zmysły. Nie zazdroszczę tym którzy kupili mieszkanie na górze Modrzewiny. Skarpet na balkonie nie da się wywiesić.
MaxMegaMax (2025.11.20)
@Zielarski - A wypłata w złotych czy rublach?
(2025.11.20)
Kiedyś będą... Mają być skomunikowane.... Drogą... Czy Was pogięło? Kto te grunty scala w hektary. Zróbcie plan. Działki o powierzchni oscylującej dla inwestycji 2000mkw. , 5000mkw. do 10000mkw. największe 1ha np. i wtedy sprzedajcie.
(2025.11.20)

info

2  
  2