Śmiecił w lesie. Zapłacił mandat i musiał posprzątać
Sprawca wykroczenia nie tylko zapłacił mandat karny, ale także musiał posprzątać śmieci. Tym razem były to śmieci budowlane, a więc jeden z rodzajów śmieci najczęściej wyrzucanych do lasu. Straż leśna i policja oprócz pułapek wykorzystuje miedzy innymi także drony, co znacznie większa wykrywanie sprawców tego procederu. Nieocenione są także częste patrole lasu, realizowane również we współpracy straży leśnej z różnymi służbami. Strażnicy leśni Nadleśnictwa Elbląg współpracują w tym zakresie nie tylko z Komendą Miejską Policji w Elblągu ale także z innymi komisariatami policji naszego regionu, jak chociażby z komisariatem Policji w Tolkmicku.
Zalegające w lesie odpady nie tylko są nieestetyczne i wydzielają szkodliwe substancje, ale także stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia zwierzą. Często nieświadome zagrożenia spożywają niezdrowe dla nich produkty, wraz z opakowanymi co może doprowadzić do ich śmierci. W przypadku mniejszych zwierząt, niektóre pojemniki czy opakowania stają się dla nich śmiertelną pułapką.
Apelujemy o nieśmiecenie w lesie.