A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Polexit - juz nie płaczesz że na portelu blokuja twoje brednie?
W zgodzie to znaczy nie obrażać ich bezpodstawnie i nie prowokować do wojny głupimi zaczepkami. To właśnie dziś klęczysz na kolanach i robisz, co ci powie Ameryka. A Ameryka ma interes w słabej i podzielonej Europie.
@Kiotyt - "umnie w Olsztynie" - współczuję miejsca zamieszkania. I pisowni.
Łolsztyn zawsze miał kompleks niższości szuwarowo bagiennej i dlatego "sie mondrzy". Niestety ma więcej narzędzi do takiego wojowania o którym całe województwo wie i odczuwa to na sobie. Rozwinął się w ciągu ostatnich 20 lat ale reszta miast.... szkoda gadać. Wiemy jak było.
Będą nowe linie tramwajowe?
Teraz klaka klaska, a za dwa lata klaskała będzie kloaka.
Zobaczę to uwierzę.
..
Podpisał umowę na dostawę 10 tramwajów z tureckim prpducentem...
Tramwaje - tak, a po co nam turecki producent?t
..
Czyli nie wiesz, ale bzdury napiszesz? Pesa dała gorsze warunki gwarancji, o ponad 30 mln zł wyższą cenę i dłuższy czas dostawy. Zamówienia publiczne, przetargi to "wydawanie" publicznych pieniędzy i trzeba to robić ZGODNIE z przepisami i warunkami przetargu. Nie można wyłonić jako zwycięzcy firmy, która nam się podoba, bo jest polska, pomijając główne kryteria wyboru z przetargu. Za to są zarzuty! Poza tym, Pesa jest zawalona zamówieniami na dobrych kilka lat do przodu i to na eksport, więc te 130 mln od nich to z czapy, żeby wystartować, niekoniecznie wygrać.
@Judyta Eb - Wydanie 100 mln zł nie jest decyzją jednego człowieka, jaką ty podejmujesz przy wyborze kajzerki czy grahamki za 0,50 gr. To przetarg, kryteria wyboru, ustawa o zamówieniach publicznych i kontrola instytucji nadzorujących wydawanie środków publicznych. Pesa dała gorsze warunki i przegrała, tyle i aż tyle.