Wybrany wątek opinii
Po co polskie jak można tureckie xDDDD UŚMIECHNIJCIE SIĘ BRYGADA!
Do moderacji
Odpowiedz
21
45
Dlaczego Polska firma jest niekonkurencyjna? Wzrost kosztów pracy wzrost pensji wzrost podatków, najdroższy prąd w Europie 13ki, 14ki Pisflacja... Kto tak rządził przez 8 lat?
Do moderacji
Odpowiedz
38
30
Rzucasz populistycznie hasłem z nadzieją, że nikt nie pamięta dlaczego? Poszukaj sobie tu na portelu jaką cenę dała PESA i jakie warunki gwarancji i przestań szczuć.
Do moderacji
Odpowiedz
28
2
Jak pessa sprzedaje za granicę to jest super.
Do moderacji
Odpowiedz
11
2
@Szarańcza + - Bo PENSA ma zapisane w budżecie 13stki, 14stki dlatego przewaliła przetarg a Turcja produkuje w szałasie i płaci w kozach i owcach swoich pracownikom. Po prostu pewnie mają full zamówień na export i taki przetarg rzucają na przypadł. Wejdzie za 130mln albo i nie wejdzie.
Do moderacji
Odpowiedz
4
7
Za PiS nakazaliby podpisanie umowy za 130mln pewnie co. W ramach nabicia kasy kolesiom. Prowizji dla swoich. Skoro można było kupować najdrożej jak generatory, respiratory rozbili by ten kraj w pył w trzeciej kadencji. Tylko potem ekstradycję musimy z wysp brytyjskich wykonać bo honoru nie ma żaden stanąć dobrowolnie przed wymiarem sprawiedliwości.
Do moderacji
Odpowiedz
15
5
Czyli nie wiesz, ale bzdury napiszesz? Pesa dała gorsze warunki gwarancji, o ponad 30 mln zł wyższą cenę i dłuższy czas dostawy. Zamówienia publiczne, przetargi to "wydawanie" publicznych pieniędzy i trzeba to robić ZGODNIE z przepisami i warunkami przetargu. Nie można wyłonić jako zwycięzcy firmy, która nam się podoba, bo jest polska, pomijając główne kryteria wyboru z przetargu. Za to są zarzuty! Poza tym, Pesa jest zawalona zamówieniami na dobrych kilka lat do przodu i to na eksport, więc te 130 mln od nich to z czapy, żeby wystartować, niekoniecznie wygrać.
Do moderacji
Odpowiedz
9
1
A Nie widzi różnicy miedzy miedzy 95 a 130,5 mln zł.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Chciało zabłysnąć i nie wyszło?
Do moderacji
Odpowiedz
1
0