Wybrany wątek opinii

Po co polskie jak można tureckie xDDDD UŚMIECHNIJCIE SIĘ BRYGADA!
(2025.09.23)
Dlaczego Polska firma jest niekonkurencyjna? Wzrost kosztów pracy wzrost pensji wzrost podatków, najdroższy prąd w Europie 13ki, 14ki Pisflacja... Kto tak rządził przez 8 lat?
Szarańcza + (2025.09.23)
Rzucasz populistycznie hasłem z nadzieją, że nikt nie pamięta dlaczego? Poszukaj sobie tu na portelu jaką cenę dała PESA i jakie warunki gwarancji i przestań szczuć.
(2025.09.23)
Jak pessa sprzedaje za granicę to jest super.
DDR (2025.09.23)
@Szarańcza + - Bo PENSA ma zapisane w budżecie 13stki, 14stki dlatego przewaliła przetarg a Turcja produkuje w szałasie i płaci w kozach i owcach swoich pracownikom. Po prostu pewnie mają full zamówień na export i taki przetarg rzucają na przypadł. Wejdzie za 130mln albo i nie wejdzie.
(2025.09.23)
Za PiS nakazaliby podpisanie umowy za 130mln pewnie co. W ramach nabicia kasy kolesiom. Prowizji dla swoich. Skoro można było kupować najdrożej jak generatory, respiratory rozbili by ten kraj w pył w trzeciej kadencji. Tylko potem ekstradycję musimy z wysp brytyjskich wykonać bo honoru nie ma żaden stanąć dobrowolnie przed wymiarem sprawiedliwości.
(2025.09.23)
Czyli nie wiesz, ale bzdury napiszesz? Pesa dała gorsze warunki gwarancji, o ponad 30 mln zł wyższą cenę i dłuższy czas dostawy. Zamówienia publiczne, przetargi to "wydawanie" publicznych pieniędzy i trzeba to robić ZGODNIE z przepisami i warunkami przetargu. Nie można wyłonić jako zwycięzcy firmy, która nam się podoba, bo jest polska, pomijając główne kryteria wyboru z przetargu. Za to są zarzuty! Poza tym, Pesa jest zawalona zamówieniami na dobrych kilka lat do przodu i to na eksport, więc te 130 mln od nich to z czapy, żeby wystartować, niekoniecznie wygrać.
Ploterek (2025.09.24)
A Nie widzi różnicy miedzy miedzy 95 a 130,5 mln zł.
Ciotka Irena (2025.09.27)
Chciało zabłysnąć i nie wyszło?
Grażyna ur. w Malborku (2025.09.27)
Powrót do komentarzy