76
01.09.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A tutaj był kolejny komentarz bardzo niekorzystny dla... No jak myślicie... Hahaha
(2025.09.01)

info

3  
  0
@Precz z wiatrakami - Polska weglem stoi ale sprowadzanym z kolumbii i ndonezji.. Ten tani wegiele to tylko z kopalni odkrywkowych i bogdnaki
HvK (2025.09.01)
Moim zdaniem zdrowie ludzkie jest najważniejsze i żadne pieniądze go nie zwrócą.
:)) (2025.09.01)

info

6  
  2
@Precz z wiatrakami - Ręce opadają. Ty chyba jesteś potomkiem rdzennych amerykanów z plemienia tępa strzała. Sprawdź po ile ten węgiel polski? Jak PiS wygaszał polskie kopalnie i problemów z tym nie miał. W 2025 r. rząd dosypie do górnictwa ponad 9 miliardów no ja znam lepsze potrzeby w tym kraju. Niemcy nie muszę się niczego wyzbywać skoro w puli mają 60% z OZE. A, że potrafią zamknąć przestarzałą elektrownię atomową i gdzieś wznawiają węgiel to już inna historia. Już widzę jak używane wiatraki zapisano w warunkach przetargowych na farmy. Jak Twoi idole wożą się niemieckimi autami problemu nie masz. Wywal wszystko Siemens się nazywa wróć do prania w rzece np..
Marcin40 (2025.09.01)
@HvK - Tak jak bezpartyjny prezydent "wszystkich Polaków" gra tylko politykę PIS, tak wiatraki są jednym z asów, do wygrania wyborów w oczach naiwnych (a ich nie brak) - więc będą kłamać wszędzie i na potęgę teraz i zawsze.
Netkot (2025.09.01)
Na podstawie danych Wyższego Urzędu Górniczego wypadków ogółem w górnictwie w latach 2022 do 2024 było 5763 w tym 50 śmiertelnych. Dla odmiany CIRE ( Centrum Informacji Rynku Energii) podaje, że zanieczyszczone dwutlenkiem węgla powietrze ( dymy z kominów elektrowni) odpowiada za 50 tys. zgonów rocznie w samej Polsce.  Ci co blokują energetykę wiatrową i stawiają na węgiel nie szanują życia ludzkiego. Energetyka to trudny temat. Niestety w Polsce im mniej wiesz tym więcej gadasz. Na sprawę politycy patrzą ( począwszy od prezydenta poprzez inne prawicowe ugrupowania ) jak koń w klapach i przez te klapy widzą tylko polityczny interes. Zycie ludzkie nie ma żadnego znaczenia dla polityków od lat blokujących wiatraki w sposób całkowicie bezmyślny i bardzo złośliwy. Zero profesjonalizmu, statystyk naukowych o szkodliwości turbin dużych czy mniejszych, tylko chwytliwy populizm i decyzje na zasadzie bo jedna baba drugiej babie powiedziała, że wiatraki szkodzą. No i oczywiście - nie będzie Niemiec w Polsce zarabiał. Tak się zyskuje poparcie i wygrywa wybory.
Czy (2025.09.01)
tylko elektrownie atomowe i na węgiel wiatraków Niemcy się pozbywają bardzo dobra decyzja pana prezydenta szacun
My pisowcy nie chcemy niemieckich wiatraków. My chcemy ruski węgiel. Batyr też nie chciał niemieckiego BMW ale Tusk go zmusił
Niusy zarublika (2025.09.01)

info

4  
  12
"wiatraków Niemcy się pozbywają" - Jak pozbędą się obecnych 80%, i tak będą mieli 30 razy więcej wiatraków niż w Polsce zapomniałeś dodać.
Netkot (2025.09.01)
Bez ulg energia z wiatraków jest najdroższa. Problem będzie co zrobić z konstrukcją po zakończeniu eksploatacji. Państwa przodujące na świecie, rozwijają też energetykę węglową. W Europie lewacy robią zielony ład i mamy najdroższy prąd. Jak Polska zlikwiduje kopalnie, to będziemy kupować prąd z Niemiec.
bra (2025.09.01)