A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A tutaj był kolejny komentarz bardzo niekorzystny dla... No jak myślicie...
Hahaha
@Precz z wiatrakami - Polska weglem stoi ale sprowadzanym z kolumbii i ndonezji.. Ten tani wegiele to tylko z kopalni odkrywkowych i bogdnaki
Moim zdaniem zdrowie ludzkie jest najważniejsze i żadne pieniądze go nie zwrócą.
@Precz z wiatrakami - Ręce opadają. Ty chyba jesteś potomkiem rdzennych amerykanów z plemienia tępa strzała. Sprawdź po ile ten węgiel polski? Jak PiS wygaszał polskie kopalnie i problemów z tym nie miał. W 2025 r. rząd dosypie do górnictwa ponad 9 miliardów no ja znam lepsze potrzeby w tym kraju. Niemcy nie muszę się niczego wyzbywać skoro w puli mają 60% z OZE. A, że potrafią zamknąć przestarzałą elektrownię atomową i gdzieś wznawiają węgiel to już inna historia. Już widzę jak używane wiatraki zapisano w warunkach przetargowych na farmy. Jak Twoi idole wożą się niemieckimi autami problemu nie masz. Wywal wszystko Siemens się nazywa wróć do prania w rzece np..
@HvK - Tak jak bezpartyjny prezydent "wszystkich Polaków" gra tylko politykę PIS, tak wiatraki są jednym z asów, do wygrania wyborów w oczach naiwnych (a ich nie brak) - więc będą kłamać wszędzie i na potęgę teraz i zawsze.
Na podstawie danych Wyższego Urzędu Górniczego wypadków ogółem w górnictwie w latach 2022 do 2024 było 5763 w tym 50 śmiertelnych. Dla odmiany CIRE ( Centrum Informacji Rynku Energii) podaje, że zanieczyszczone dwutlenkiem węgla powietrze ( dymy z kominów elektrowni) odpowiada za 50 tys. zgonów rocznie w samej Polsce.  Ci co blokują energetykę wiatrową i stawiają na węgiel nie szanują życia ludzkiego. Energetyka to trudny temat. Niestety w Polsce im mniej wiesz tym więcej gadasz. Na sprawę politycy patrzą ( począwszy od prezydenta poprzez inne prawicowe ugrupowania ) jak koń w klapach i przez te klapy widzą tylko polityczny interes. Zycie ludzkie nie ma żadnego znaczenia dla polityków od lat blokujących wiatraki w sposób całkowicie bezmyślny i bardzo złośliwy. Zero profesjonalizmu, statystyk naukowych o szkodliwości turbin dużych czy mniejszych, tylko chwytliwy populizm i decyzje na zasadzie bo jedna baba drugiej babie powiedziała, że wiatraki szkodzą. No i oczywiście - nie będzie Niemiec w Polsce zarabiał. Tak się zyskuje poparcie i wygrywa wybory.
tylko elektrownie atomowe i na węgiel wiatraków Niemcy się pozbywają bardzo dobra decyzja pana prezydenta szacun
"wiatraków Niemcy się pozbywają" - Jak pozbędą się obecnych 80%, i tak będą mieli 30 razy więcej wiatraków niż w Polsce zapomniałeś dodać.
Bez ulg energia z wiatraków jest najdroższa. Problem będzie co zrobić z konstrukcją po zakończeniu eksploatacji. Państwa przodujące na świecie, rozwijają też energetykę węglową. W Europie lewacy robią zielony ład i mamy najdroższy prąd. Jak Polska zlikwiduje kopalnie, to będziemy kupować prąd z Niemiec.