UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Na podstawie danych Wyższego Urzędu Górniczego wypadków ogółem w górnictwie w latach 2022 do 2024 było 5763 w tym 50 śmiertelnych. Dla odmiany CIRE ( Centrum Informacji Rynku Energii) podaje, że zanieczyszczone dwutlenkiem węgla powietrze ( dymy z kominów elektrowni) odpowiada za 50 tys. zgonów rocznie w samej Polsce.  Ci co blokują energetykę wiatrową i stawiają na węgiel nie szanują życia ludzkiego. Energetyka to trudny temat. Niestety w Polsce im mniej wiesz tym więcej gadasz. Na sprawę politycy patrzą ( począwszy od prezydenta poprzez inne prawicowe ugrupowania ) jak koń w klapach i przez te klapy widzą tylko polityczny interes. Zycie ludzkie nie ma żadnego znaczenia dla polityków od lat blokujących wiatraki w sposób całkowicie bezmyślny i bardzo złośliwy. Zero profesjonalizmu, statystyk naukowych o szkodliwości turbin dużych czy mniejszych, tylko chwytliwy populizm i decyzje na zasadzie bo jedna baba drugiej babie powiedziała, że wiatraki szkodzą. No i oczywiście - nie będzie Niemiec w Polsce zarabiał. Tak się zyskuje poparcie i wygrywa wybory.
Czy