A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Netkot - Bo kiedyś im zryli pałki i stawiali jak gupki
I racja walczÄ… jak Don Kichot z wiatrakami batyrowe
@bra - "Jak Polska zlikwiduje kopalnie, to będziemy kupować prąd z Niemiec. " - Zaraz, przecież PIS zamykał Polskie kopalnie i kupował prąd od Niemiec. Po co tak mącisz człowieku? Albo pisz w końcu prawdę, albo nie pisz wcale.
To działa tak: ideologicznie zaślepieni unijni urzędnicy wymyślili, że w UE nie będzie żadnej emisji CO2 i żadnej "brudnej" produkcji. Za pomocą różnego rodzaju kar, opłat, certyfikatów - "wypchnęli" niemal cały przemysł za granicę (Chiny, Indie). Ten sam przemysł, który przez lata inwestował miliardy euro w ograniczenie emisji, normy ISO 9001 itd. Czy w wyniku tych ograniczeń Europejczycy zaczęli zużywać mniej plastiku czy stali ? Efekt: Chińczycy rozpoczęli w zeszłym roku budowę nowych elektrowni węglowych o łącznej mocy prawie 100 gigawatów, najwięcej od prawie dziesięciu lat. Będą one pracować beż żadnych przepisów ekologicznych. Po co ? Aby sprostać zapotrzebowaniu Europejczyków na stal, plastik..
@Precz z wiatrakami - Bzdury opowiadasz. Niemcy trzymają bloki węglowe w rezerwie i uruchamiają je jedynie w celach wyrównania bilansu energetycznego albo w przypadku awarii innych zasobów energetycznych. Niemcy nie eksploatują w formule ciągłej bloków węglowych, to co się w Polsce mówi to jak większość na temat Niemiec to kłamstwo! Nasze elektrownie węglowe to technologia z lat 70tych! Wydobycie węgla w Polsce jest najdroższe w Wuropie i nikomu się nie opłaca za wyjątkiem górników, którzy wyciągają wciąż ręce po więcej!
@Pasłęk - Raczej Pcim, Pasłęk za mądry dla takich jak Ty. Podsyłają Ci te brednie? Wiesz, że rawicowe cwaniaki przenosiły produkcję z europy do Chin. Bo na rolsa bylo.
@Najdroższy prąd w Europie - Dowiedź się co to jest ETS i jak ma wpływ na cenę węgla
@Czy - A ty wiesz mądralo że choćbyś postawił w Polsce miliard wiatraków to elektrownie węglowe będą nadal musiały pracować jak obecnie?
@Netkot - bra pisze żeby macić-takie jest zadanie trola prawda wet?