161
29.07.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kiedyś w Elblągu funkcjonowały trzy DUŻE przedsiębiorstwa melioracyjne, zajmujące się budową, eksploatacją i konserwacja wałów, rowów, stacji pomp i pozostałej infrastruktury przeciwpowodziowej. Mieliśmy też basen miejski będący zbiornikiem retencyjnym. Ludziom którzy uznali to za niepotrzebne powinny otworzyć się umysły bo oczy, w ich przypadku, to za mało.
Andrzej Dyrektor (2025.07.29)

info

13  
  1
Miasto zbudowało Centrum wodne Dolinka, teraz następny kompleks wodny. Czemu nie przeanalizowali dokładnie po co w latach międzywojennych powstał basen odkryty i jaką dodatkową rolę pełnił. Był zbiornikiem retencyjnym dla miasta i odbierał nadmiar wody z Kumieli. W latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku nikt nie nazywał tej rzeczki inaczej jak "Dzikuska", teraz już wiadomo dlaczego. Jakby koryto rzeki od odcinka przed parkiem Dolinka było odciążone szkody na pewno były by o wiele mniejsze. Jak widać nie jest to problem ostatnich lat, miasto zalewane było już w XIXw, niezależnie od tego kto nim rządził. Skoro można było temu przez kilkadziesiąt lat zapobiec, to czemu i obecnie nie można skorzystać ze sprawdzonego modelu sprzed niemal 100 lat?
Piotrek_z_Elbląga (2025.07.29)

info

13  
  3
Można sprawdzić w artykule podczas budowy tego budynku, gdzie ludzie przestrzegali że może dojść tutaj do podtopień, a jak byli określani? SZURY!!! Kilka lat i teoria spiskowa okazała się? PRAWDĄ! IKSDEEE
miku (2025.07.29)
Dementi!! To nie hala garażowa a kryty basen.
Bizda (2025.07.29)
Trzeba kupić mieszkanko w tym nowym budynku. Oczywiście bez miejsca w hali garażowej i Oczywiście za połowę ceny z przed powodzi:) Lecę do dewelopera na rozgawory:)
Vkp (2025.07.29)

info

4  
  0
Gdzie ul. wiejska, a gdzie Dzikuska....
(2025.07.29)
Wincej utwardzonej betonozy na powierzchniach i polbruków !
donChichot (2025.07.29)

info

2  
  0
Zima zaskoczyła drogowców... tfu... miało być: opady deszczu zaskoczyły "władze" miasta.. Byłoby to śmieszne, gdyby nie było to tragiczne. Przecież już kilka dni temu było wiadomo, że opady (a przecież to nie jakieś tam mega ulewy) spowodują zatopienie ul. Zw. Jaszczurczego i okolic. Było to zresztą wiadome i rok temu i dwa lata temu i kilka jeszcze lat temu, jak co roku. No ale lepiej wydawać pieniądze podatników na bzdurne pseudo-inwestycje (nie będę wymieniał, wszyscy wiedzą), niż na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców.
(2025.07.29)

info

6  
  1
Tak jest wszędzie gdzie dorwą się do władzy poesbecy. Duży basen był zlewnią przedpowodziową. , ,inżynierowie " od tfuska zarobili parę złotych, a Elbląg tonie.
(2025.07.29)

info

9  
  4
Kto winny wieloletnim zaniedbaniom? Prezydent Missan czy Wróblewski? Czy jak zwykle nikt nie poniesie odpowiedzialności? Włodarze Miasta do dymisji !
(2025.07.29)

info

7  
  2