UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Miasto zbudowało Centrum wodne Dolinka, teraz następny kompleks wodny. Czemu nie przeanalizowali dokładnie po co w latach międzywojennych powstał basen odkryty i jaką dodatkową rolę pełnił. Był zbiornikiem retencyjnym dla miasta i odbierał nadmiar wody z Kumieli. W latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku nikt nie nazywał tej rzeczki inaczej jak "Dzikuska", teraz już wiadomo dlaczego. Jakby koryto rzeki od odcinka przed parkiem Dolinka było odciążone szkody na pewno były by o wiele mniejsze. Jak widać nie jest to problem ostatnich lat, miasto zalewane było już w XIXw, niezależnie od tego kto nim rządził. Skoro można było temu przez kilkadziesiąt lat zapobiec, to czemu i obecnie nie można skorzystać ze sprawdzonego modelu sprzed niemal 100 lat?
Piotrek_z_Elbląga