21
28.03.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
już ZBKi zacierają łapy - będzie kaska - ogłosi się niby przetarg na rozbiórkę i uporządkowanie - wygra dobrze znana firma rozbierze za 30 tysia a fakturę wystawi na pińcet tysia - tak się robi interesy wy maluczkie ludki
a jak.... (2025.03.28)

info

3  
  0
I bardzo dobrze że Pan Kowszyńskiego nie bronisz ponieważ w przeciwieństwie do Pani Klim jest aktywny politycznie ma więc o ile dobrze rozumiem obowiązki polityczne i powinien dbać o dobro wspólne a nie tylko o swoje apanaże. Co zaś do odpowiedzialności to był taki proces gdzie wszyscy podsądni twierdzili że działali z polecenia szefa - proces był w Norymberdze a szefem tej ekipy był pozbawiony talentu malarz zupełnie nie pokojowy. Szefem Kowszyńskiego był kot prezesa i zapewne to on odpowiada za tą dewastacje na równi z Marysią i krasnoludkami.....
MariuszLewandowski-Fc (2025.03.28)
@MariuszLewandowski-Fc - Mieni się pan lokalnym patriotą, ale wszystko się panu miesza, jak temu Austriakowi na palecie. W Elblągu PiS niespecjalnie nabroiło, bo nie rządziło hehe (poza epizodem p. Wilka, który był dobrym gospodarzem!). A poza tym rządziło: SLD, PO, PSL. Więc się pan zdecyduj
(2025.03.28)
No właśnie mijasz się z prawdą.... to politycy PIS w radzie miasta zniszczyli wyciąg na Górze Chrobrego, ,, ,Śp Jerzy Wilk nie miał w Radzie większości podobnie jak Wróblewski w I kadencji. Mylisz władzę stanowiącą z wykonawczą - Miastem Rządzi Rada Miasta a Prezydent tylko wykonuje uchwały Rady. Dokształć się chłopie.....
MariuszLewandowski-Fc (2025.03.28)
Ustawa z września 1991 zlikwidowała OHP powstałe w czasach PRL (w 1958 roku), utrzymujac jedynie nazwę ograniczając je do szkolenia zawodowego, a od 1995 roku ustawowo wyłączono OHP z gestii Ministra Edukacji Narodowej. Obecnie OHP działa zgodnie z ustawą z kwietnia 2004 roku. Stąd w Elblągu istnieje obecnie Hufiec Pracy (ul, Związku Jaszczurczego), który nie posiada żadnego związku z organizacją, która mieściła się przy ulicy Junaków. Cały majątek po byłym OHP przejął w 1999 roku Skarb Państwa i to on powinien rozwiązać sprawę tych obiektów. Stąd łączenie obecnego kierownictwa Hufca w Elblągu z tym poprzednikiem nie ma żadnych podstaw. To obecne OHP to nowa instytucja, a jedynie nazwa stwarza złudne powiązanie z poprzednikiem.
Junaków trzech (2025.03.28)

info

2  
  0
@MariuszLewandowski-Fc - Jest i bredzisław. Bajdurzysz o przedsiębiorstwie, które działało przy GC - tak mniemam, bo piszesz o wyciągu, którego nikt nie zniszczył. Nie masz pojęcia jak grubymi nićmi była ta akcja szyta a jednak się wypowiadasz. Zamilcz.
(2025.03.29)
Jak np. stadninę w Janowie i mnóstwo innych
(2025.03.29)
Może.... centrum integracji?
(2025.03.29)

info

0  
  1
Akurat znam te budynki, co piszecie. Zdziwie Was ale bodajże do 2022 lub 2023 roku w tych budynkach były magazyny Elbląskiego Muzeum. Terenem i budynkami są własnością Skarbu Państwa ale zarządza nimi ZBK. Co do OHP to bardzo dawno tam się mieściło ale od 2018 znajduje się ono na Jaszczurczego i nie ma nic wspólnego ze stanem tych obiektów jak piszecie.
(2025.03.29)

info

2  
  0
Byłem tam z trzy lata temu i jako budowlaniec napiszę, że takich budynków się nie remontuje. One były stawiane z prefabrykatów płyty wiórowej a czas ich użytkowania był na 30 lat i ich czas użytkowania już się skończył około 2000-2010 roku. To że jeszcze w ogóle stoją to świadczy, że ktoś nadgorliwy je naprawiał. Natomiast teraz jak widzę te zdjęcia to syf ktoś zrobił masakryczny bo trzy lata temu to tak nie wyglądało.
(2025.03.29)

info

2  
  0