UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Ustawa z września 1991 zlikwidowała OHP powstałe w czasach PRL (w 1958 roku), utrzymujac jedynie nazwę ograniczając je do szkolenia zawodowego, a od 1995 roku ustawowo wyłączono OHP z gestii Ministra Edukacji Narodowej. Obecnie OHP działa zgodnie z ustawą z kwietnia 2004 roku. Stąd w Elblągu istnieje obecnie Hufiec Pracy (ul, Związku Jaszczurczego), który nie posiada żadnego związku z organizacją, która mieściła się przy ulicy Junaków. Cały majątek po byłym OHP przejął w 1999 roku Skarb Państwa i to on powinien rozwiązać sprawę tych obiektów. Stąd łączenie obecnego kierownictwa Hufca w Elblągu z tym poprzednikiem nie ma żadnych podstaw. To obecne OHP to nowa instytucja, a jedynie nazwa stwarza złudne powiązanie z poprzednikiem.
Junaków trzech