Radna pyta o park

56
11.07.2024
Radna pyta o park
Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl
W sprawie naprawy sprzętów w parku Dolinka – taką interpelację przygotowała radna Elżbieta Banasiewicz (PiS). Porusza też kwestię dostępności toalet w tym miejscu.

Jak podkreślała w czerwcu Elżbieta Banasiewicz w swoim piśmie, dwa sprzęty do zabawy były od dłuższego czasu nieczynne, a "po karuzeli został jedynie słup". Zdaniem radnej rodzice skarżą się też na to, że w pobliżu placu zabaw brakuje toalet, najbliższe są ustawione za daleko, przy ul. Moniuszki.

Na interpelację odpowiedziała wiceprezydent Katarzyna Wiśniewska.

- Park Dolinka to teren administrowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, który poinformował, że w dniu 6 czerwca przeprowadzono naprawę dwóch zjazdów linowych umiejscowionych na górce. Wcześniej oba zjazdy były wyłączone z użytkowania ze względu na konieczność ich naprawy. Na chwilę obecną na terenie parku znajdują się trzy takie urządzenia i wszystkie są sprawne. Odnośnie karuzeli bujanej „Volador”, w wyniku intensywnej eksploatacji urządzenia, niektóre elementy uległy zniszczeniu. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników obiektu urządzenie zostało czasowo wyłączone z eksploatacji do momentu jego naprawy. Ponieważ urządzenia placów zabaw są certyfikowane pod wzglądem norm bezpieczeństwa, części zamienne do nich muszą spełniać odpowiednie wymagania i zamawiane są u producenta, co trwa nawet do kilku tygodni – podkreśla wiceprezydentka Elbląga. Jeśli chodzi o toalety podkreśla, że na terenie parku Dolinka ustawionych jest łącznie pięć bezpłatnych przenośnych kabin WC, dwie funkcjonują przez cały rok, a dodatkowe trzy są dostawiane w okresie wiosenno– letnim.

- Dwie kabiny zlokalizowane są w obrębie amfiteatru przy ul. Moniuszki, a pozostałe trzy wzdłuż alejki od strony ul. Górnośląskiej, w niewielkiej odległości od głównego placu zabaw. Z uwagi na istniejące wąskie mostki znajdujące się nad rzeką Kumielą, dojazd i serwisowanie toalet przenośnych bezpośrednio w pobliżu placu zabaw jest uniemożliwione – zaznacza Katarzyna Wiśniewska.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Troskliwe misie z PIS, potem grabie i do siebie. Dość Was obłudnicy
(2024.07.11)
Do Pani wiceprezydent prosze odpowiedzieć co dalej z parkiem na ul Agrykola koło szkoły 3 ginie w oczach rozjeżdzany przez samochody wożące dzieci do szkoły ludzi przyjeżdżających do kościoła i na pogrzeby oraz wszystkich odwiedzajacych plac zabaw Dolinka park ten stał się parkingiem dla Dolinki brak reakcji policji i straży miejskiej rozjeżdżone alejki dziury po 30 cm rozjechane samochodami ławki co dalej???park objęty ochrona konserwatora zabytków jako teren zabytkowy tu nigdy nie powstanie parking a za zniszczenia przyjdzie nam zapłacić wszystkim jest coraż gorzej szkoła zamknęła bramy i auta parkują na trawnikach na wjeździe stoi znak zakazu ruchu pytam dla kogo czy czekacie aż dojdzie tu do tragedi zderzenie2 aut już było na alei parkowej chyba jeden przypadek w Polsce
(2024.07.11)
UWAGA !!!! Urzędy gminy otrzymały informację, aby wyznaczyć miejsca do relokacji nielegalnych imigr@ntow!!! Obudźcie się ludzie!!! Zastanówcie się, co żeście narobili podczas wyborów w październiku 2023!!!!
Polsko obudź się! (2024.07.11)
A ja bym chciał zapytać kiedy zostanie wyremontowana Nowogródzka - ile lat jeszcze setki rodzin będzie jeździć po czymś co nawet drogą nie można nazwać. Zajmujecie się bzdetami - toaletami w parkach i `siłowniami` które po kilku latach do niczego się nie nadają. Zajmijcie się tym co ważne dla obywateli.
(2024.07.11)
@Polsko obudź się! - Weź leki!!! Pamiętaj o regularnym ich przyjmowaniu!!!
(2024.07.11)
Może by tak zapytać o choć jedną ławeczke, kosz na śmieci i takie cuda w obrębie ul Próchnika, Daszyńskiego?
Szybki zapominamy (2024.07.11)

info

15  
  6
Przecież ułożono tam ogromne kamienie, aby nie parkować na trawie. I to dobry pomysł. Powinno się w mieście więcej wykorzystywać ten pomysł z głazami.
(2024.07.11)
tak masz racje tylko że przez te kamienie jada jeszcze dalej w głąb parku mało tego wierzdzają przez chodnik ścieżkę rowerową po trawie a zatoka koło cmentarza ruskiego pusta stawiają w parku na górce w okolicy szkoły żeby widzieli swoje auto z cmentarza alejki wąskie jak jedzie auto to przechodnie zganiani są na trawniki bo wąsko
(2024.07.11)
Radni przygotowują tyle interpelacji, interesują się czasami banalnymi sprawami. Jednak żaden z radnych nie zainteresował się sprawą tego warkoczącego samolotu. Mieszkacy wielokrotnie informowali radnych o tym problemie. Nic. Cisza. Może czas przygotować interpelację w tej sprawie?
(2024.07.11)
Mam jeszcze jedno pyt. O którym ciągle cisza w mediach. Co z przygotowaniem racji żywnościowych na czas wojny. Wiem że władza wydała takie rozporządzenie
Samson (2024.07.11)