A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@GłębokaMyśl - GM bardzo przeprasza. Do postu wkradł się potężny błąd. Otóż największe jednostki jakie będą mogły wchodzić do Elbląga mają ładowność od 3000 do 4500 ton. Czyli mamy do czynienia z ruchem na poziomie minimalnym 778 jednostek rocznie, przez 1167 jednostek rocznie... Jednak taki rozmiar statków nie jest zbyt często spotykany co oznacza, że po rzece Elbląg będzie śmigało przynajmniej 2000 jednostek rocznie, by mogła się ziścić bajka o 3,5 mln ton przeładunku. Wejdźmy w wodę po kolana... Parking dla TiRów obsłuży 6 jednostek dziennie pracując w ruchu ciągłym 365 dni w roku 24 h na dobę. TO JEST CAŁKOWICIE REALNE... ! Nie widzę przeszkód, powiedział ślepy koń przed Wielką Pardubicką... Jak długo jeszcze elblążanie będą okłamywani, że parking dla TiRów ma szanse na pracę z BAJKOWYMI parametrami, którymi dzisiaj karmi się elblążan ?
@GłębokaMyśl - powiedz opasie, dlaczego mówisz o sobie w trzeciej osobie? w dekiel coś trzasło? czy kompleksy z powodu robienia dziur w asfalcie czymś co inni nazywają nogami?
Ta sprawa jest mocno śmierdząca i niejasna i każdy wchodzący w interes i na warunkach ludzi PiS wychodzi jak Zabłocki lub Kukiz.
Na jesieni 2023 sa wybory. Jaki jest sens wywalania kasy na referendum zeby kto inny przez pół roku rządził. Zanim sie wdrozy to tez minie troche czasu. To sa nasze pieniadze wydawajmy je rozsądnie.
@pytek - Pocałuj GM w jej tłusty zad. Najlepiej z języczkiem. Smacznego.
Pisze z Warszawy wiec nie znam realiów lokalnych.
Ale kibicuje każdej inwestycji ktora rozwija region, każdy region.
Tutaj licze ze sie dogadają, mam nadzieje ze prezydent miasta przedlozy dobro miasta nad wlasne dobro prywatne i dobro partyjne ( nie wiem z jakiej parti jest).
Wtedy dba się naprawdę o miasto jako gospodarz.
@Z Warszawy - niestety caly czas toczy wojenke z pisem, macha szabelką, wymachiwanie szabelka działa tylko na szkodę miasta bo blokuje w ten sposob jego rozwoj. w zamian za to ze nie potrafi znalezc nici porozumienia z zarzadem centralnym, elblązanie wlasnie zbieraja podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie jego odwołania. Elblążanie maja juz dosc toczenia tej wojenki z PISem, są zmęczeni takim sposobem sprawowania wladzy. Podobno za krytyke takiego stylu rzadzenia sa pozywani, tak wiec tu jest taka mała białoruś. Ma tez swojego kompana o ksywie "senator" on takze od poczatku krytykowal przekop co i rusza pioszac felietony negujace jego zasadnosc, robi to do dzis.
@GłębokaMyśl - chciałobyś, nie dla psa kiełbasa wiejski stańczyku
@Z Warszawy - Sympatyczny Warszawiaku... Stalin zbudował kiedyś Kanał Wolga - Don, po którym pływały dla propagandy 2 stateczki z drewnem, które rozładowywano jak drewno zbutwiało... Stenke wybudował Kanał Elbląski żeby przewozić towary ( głównie drewno ) z Prus do Niemiec... nie przewidział że za niedługo będzie transport samochodowy i szosy. Obecny kanał do jakby wybudować ubikację, bez odpływu. Jeżeli będzie port, to koszty jego utrzymania i kanału ponosić będą kolejne pokolenia, o ile tych ziem nie oddamy Niemcom, bo Kaczor chce reparacji, czyli też zmiany granic do stanu przedwojennego... my na Ukrainę, Białoruś i Litwę...
Przez Przekop im. Jarka ( Jarek to po turecku członek męski wulgarnie ) przepływać mogą żaglówki mieczowe. , motorówki i kajaki, bo Zalew jest płytki i najeżony wrakami armii niemieckiej... niedawno znaleziono cysternę z Koenigsberga ( Królewca ).
Naród ciągle płaci za głupoty rządzących i chore wizje ich " wodzów ". Tak jak nie potrzebnie zginęło 120tyś. Warszawiaków, których zbrodniarze z Rządu Na Emigracji Londynie wysłali na rzeż z " Visami" na Tygrysy, ze względów politycznych, mimo że już w Jałcie zdecydowano co zrobić z Polską"... która od wieków robiła problemy, włącznie z i i II wojną światową... Wesołych Świąt i 2023 r, aby kaczor czegoś znowu historycznego nie napytał...
Elblążanin z uroczenia.
@ Elblazanin z urodzenia :
Moze masz racje, masz wieksza wiedze bo jesteś stamtąd.
Ale mam pytanie
Jjaki jest konretnie plan waszego prezydenta w takim razie.
Konkretnie w 3 punktach...
Zasypać przekop, nie uruchamiać niczego ? TKWI W OBECNEJ SYTUACJI ?
Bo nie rozumiem... proszę napisz mi w 3 jasnych punktach. ROZWOJOWY PLAN. KONSTRUKTYWNY.
Nie jestem fanem PISu ale pytam o konkretny plan waszego włodarza.
I dlaczego list jest tajny? To są jakieś jaja...