UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Z Warszawy - Sympatyczny Warszawiaku... Stalin zbudował kiedyś Kanał Wolga - Don, po którym pływały dla propagandy 2 stateczki z drewnem, które rozładowywano jak drewno zbutwiało... Stenke wybudował Kanał Elbląski żeby przewozić towary ( głównie drewno ) z Prus do Niemiec... nie przewidział że za niedługo będzie transport samochodowy i szosy. Obecny kanał do jakby wybudować ubikację, bez odpływu. Jeżeli będzie port, to koszty jego utrzymania i kanału ponosić będą kolejne pokolenia, o ile tych ziem nie oddamy Niemcom, bo Kaczor chce reparacji, czyli też zmiany granic do stanu przedwojennego... my na Ukrainę, Białoruś i Litwę... Przez Przekop im. Jarka ( Jarek to po turecku członek męski wulgarnie ) przepływać mogą żaglówki mieczowe. , motorówki i kajaki, bo Zalew jest płytki i najeżony wrakami armii niemieckiej... niedawno znaleziono cysternę z Koenigsberga ( Królewca ). Naród ciągle płaci za głupoty rządzących i chore wizje ich " wodzów ". Tak jak nie potrzebnie zginęło 120tyś. Warszawiaków, których zbrodniarze z Rządu Na Emigracji Londynie wysłali na rzeż z " Visami" na Tygrysy, ze względów politycznych, mimo że już w Jałcie zdecydowano co zrobić z Polską"... która od wieków robiła problemy, włącznie z i i II wojną światową... Wesołych Świąt i 2023 r, aby kaczor czegoś znowu historycznego nie napytał... Elblążanin z uroczenia.