78
21.12.2022

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Z Warszawy - Z " Warszawki"... zadajesz ciekawe pytania. A wiec ROZWOJOWY PLAN KONSTRUKTYWNY. 1.Przede wszystkim co z tym pasztetem zrobić powinni odpowiedzieć pomysłodawcy, czyli PiS, głównie Kaczyński który to wymyślił, tak jak "pomnik" Lecha / schody na szafot /, 2 wieże w W-wie, czy Białołękę z której gruz wywożony jest do Elbląga na sztuczna wyspę na Zalewie / Estyjska /... Czyli z budżetu państwa muszą utrzymywać to " niepełnosprawne dziecko " które spłodzili i nie podrzucać " potworka " miastu i Prezydentowi... 2.Zasypywać nikt nie będzie aby nie zwiększyć kosztów. To będzie taka ciekawostka turystyczna jak Kanał Elbląski, ale z większym kosztownym utrzymaniem, ze stratą finansową, a budżet państwa musi zrobić to co wyżej... 3.Nazwać go imieniem Jarek ( Jarek to po turecku członek męski wulgarnie ) i "Glapińscy" zawsze znajdą pieniądze na utrzymanie... @ Elblążanin z urodzenia.
(2022.12.25)
treść obu pism jest objęta poufnością bo nic nie znaczymy dla tych rzadzacych, maja nads w nosie, mamy byc nieswiadomymi baranami
(2022.12.27)

info

2  
  1
@Z Warszawy - Jaki może istnieć plan dla chybionej dewastacji za nieomal 3 mld zł ? Parking dla TiRów od lat generuje straty, które skrzętnie ukrywa się przed pokrywającymi je podatnikami. Lokalizacja to epicka pomyłka. Na 12 km wąskiej i płytkiej rzeki, 1,7 km od centrum miasta. Minimalne koszty potrzebne do uruchomienia przeładunków to, przynajmniej, kolejne 300 milionów na pogłąbienie rzeki, umocnienie brzegów i obrotnicę oraz podstawową infrastrukturę przeładunkową. Prawdopodobny próg rentowności parkingu to 1,5 mln ton przeładunków rocznie. Największa jednostka jaka będzie mogła zawinąć do Elbląga to około 3000 ton ładunku. Zatem minimalna ich liczba to 500 a realna to około 1000,czyli 2 do 4 jednostek dziennie. Nawet zakładając, że nastąpi cud i uda się to rozładować to wywiezienie tej masy towaru będzie wymagało użycia przynajmniej 62500 ciągników siodłowych. Bardziej prawdopodobna liczba to 75000... Towary opuszczą parking w ciągu 261 dni, bo w soboty i niedziele ciężarówki mają zakaz poruszania się po drogach. Każdego dnia 288 ciężarówek będzie opuszczało parking dla TiRów, czyli przez całą dobę samochód co 5 minut. Jeszcze jakieś pytania o konstruktywny plan dla kaczego rowa i parkingu dla TiRów ?
GłębokaMyśl (2022.12.27)
@HvK - Taki to sens jak kara dożywicia dla chorego na raka. Być odwołanym to nie to samo co przegrać w wyborach. Rozumiesz teraz.
(2022.12.27)
Poufne... było to, że jak odda port to nie będzie referendum. Czyli wstydu zaoszczędzą chłopakom... Powinni przyjąć ten wyraz laski drugiej szansy nie będzie.
(2022.12.27)

info

1  
  0
Rząd knuje z samorządem z plecami mieszkańców ?
(2022.12.27)

info

2  
  2
Wyniki parkingu dla TiRów zgodnie z uchwałami zgłoszonymi do KRS. Uchwała nr 7/2018,STRATA za rok 2017 - 292632,08 zł. _____ Uchwała nr 5/2019,STRATA za rok 2018 - 201121,55 zł. _____ Uchwała nr 6/2020,STRATA za rok 2019 - 155696,45 zł. _____ Rok 2020 ZYSK netto 11180,36 zł. _____ GM przypomni jeszcze raz, zaangażowanie Elbląga to około 100 000 000 zł. Jeśli parking dla TiRów to ma być INWESTYCJA to już wiadomo dlaczego Elbląg jest w takim stanie jakim go widzimy !
GłębokaMyśl (2022.12.29)

info

2  
  0
@Realista1 - Miasto nie ale port już tak. To spółka SP.
Rozum (2023.01.02)